קסם אישי
קסם אישי צילום: עט תקשורת

"קסם אישי" הוא ספר ילדים חדש וחדשני המתאר את עולמם של ילדים המתמודדים אל מול אתגרים במהלך חייהם.

מטרת הספר הינה להנגיש את העובדה כי לכל אדם יש אתגרים וכי הדרך שבה הוא מתמודד איתם היא הקובעת את מהלך חייו.

הקוראים יכירו את יהל המתמודד עם אלרגיה בגן, שירה המתמודדת עם משקל, אחותו של איתי המתמודדת עם גובהה הנמוך, סתיו המתמודדת עם ביישנות, עומר המתמודדת עם כתם לידה, שרון המתמודדת עם בעיות ראייה ונועה המתמודדת עם אהבה לממתקים וחורים בשיניים.

הספר מחולק לפרקים, כאשר כל פרק מתאר אתגר שונה איתו מתמודדים הילדים ומציג את היתרונות הרבים הגלומים באתגרים. כאלו שלעיתים הילדים עצמם מתקשים לראות. זאת באמצעות ''מראה'' המיועדת לילדי גן וראשית קריאה ומשקפת בעיקר את הדברים הטובים ו היתרונות החבויים.

בהקדשה של הספר לילדיו בחר טאוב במשפט ''הרגע שבו אתה מפקפק ביכולת שלך לעוף. הוא הרגע בו אתה מאבד לנצח את היכולת לעשות את זה'' (מתוך הספר פיטר פן מאת ג'יימס מתיו ברי).

טאוב סיפר: ''המטרה של כתיבת 'קסם אישי' הייתה להטמיע בתודעה כבר בגילאים הצעירים כי כולנו שווים ומתמודדים עם אתגריים אישיים שונים כמו גם את כוחה של המילה הכתובה והמדוברת. וכן לקדם אהבה וקבלה עצמית''.

את הספר איירה תהילה גולדברג וערכו המשוררת חלי טל שלם והסופרת ד''ר רחל אברהם איתן. השיר "יהל" נכתב יחד עם נעמה קציר שמואלי יו''ר ארגון הילדים האלרגיים בישראל.

עמיעד טאוב נשוי ואב לחמישה, תושב מודיעין. הוא מנכ''ל משרד הדיגיטל ''עט תקשורת'', משנה לראש עיריית מודיעין מכבים רעות, מחזיק תיק השירותים החברתיים בהתנדבות ויו"ר עמותת "אופק חזרה לחיים", המקדמת את תחומי הבריאות והרווחה בישראל.

זהו ספרו השלישי של טאוב המשמש גם כפובליציסט. ספריו הקודמים הם "מזימה" ו''אחי מיוחד'' שיצא בארבע מהדורות וזכה להמלצת נשיא המדינה. הספר ''אחי מיוחד'' גם הוא ספר ילדים העוסק בעולמם של אחים לילדים עם צרכים מיוחדים.