טום וג'רי 2021
טום וג'רי 2021 Courtesy of Warner Bros

המחשבה הראשונה שעברה לי בראש אחרי שסיימתי לצפות בסרט לייב אקשן החדש של טום וג'רי החדש "ראיתי את זה כבר", אבל המחשבה שהגיעה מיד אחריה הייתה "ואיזה כיף היה לראות את זה שוב".

אין חידוש בטום וג'רי גרסת 2021, וסצנות שלמות בו מחקות כמעט במדויק סצנות מהסרטונים המצוירים שהיינו רואים בתור ילדים, אבל זה כל הכיף. החינניות והקסם של הדמויות המצוירות הצליחו לעבור גם לעולם האמיתי, ויחד עם עלילה ומקצב שמזכירים קצת סרטים של אדם סנדלר הם יוצרים סרט שהוא חגיגה לילדים ונוסטלגיה למבוגרים.

הסרט מתחיל בקלוז אפ על יונה מזמרת (שקצת מזכירה את היונה מ'בולט') שהשירים שלה ילוו את הסיפור, ומשם מלווה שני תושבים חדשים שהגיעו להתגורר בניו יורק – טום החתול וג'רי העכבר. אחרי ההתחלה המתבקשת שכוללת מרדף קצר ברחובות מנהטן, ג'רי מתמקם בקומה העשירית של מלון פאר, ומאלץ את מנהל המלון לשלוח את טום לחסל אותו.

במקביל, וזה הצד הסנדלרי של הסיפור, במלון מתרחשת חתונה של זוג סלבס, ובחורה מובטלת בשם קיילה משכנעת את מנהל המלון לשכור אותה לעבודה תוך שהיא מעמידה פנים שהיא מישהי אחרת. המצב מסתבך כשגורלה נכרך בגורלם של טום וג'רי, ומשם עד הסוף הטוב הקלאסי...

כמעט שנים-עשרה שנה שכב הסרט במרתפי האולפן של האחים וורנר, כשבמהלך השנים הייעוד שלו השתנה מסרט לייב-אקשן לאנימציה וחזור. לבסוף, הצילומים החלו בשנת 2019 כשהסרט מיועד לקולנוע, אך בגלל הקורונה גם הוא, כמו כל שאר הסרטים של וורנר, שוחרר במקביל גם לאפליקציית הסטרימינג HBO MAX.

האם מדובר בסרט הכי טוב של טום וג'רי? התשובה היא חד משמעית לא. כחלק מהניסיון לערב שחקנים אמיתיים בצילום ולהכניס עלילה לתוך בליל המכות והמרדפים הבלתי נגמרים שהרכיבו את הסרטונים הקצרים של טום וג'רי, הלך מקומם של הדמויות עצמן ונדחק. התוצאה היא אפעס בינונית משהו, לא הטום וג'רי הכי טוב שתראו, לא החיקוי הכי מוצלח לאדם סנדלר שתראו, ובכללי לא סרט שייזכר לדורות.

אבל, וזה אבל גדול, לא כל סרט צריך להיזכר לדורות. אם אתם מחפשים סרט חביב לראות עם הילדים, סרט שיהיה גם מצוייר בשביל הקטנים, גם משעשע ועלילתי בשביל הגדולים, וגם עם מנות גדושות של נוסטלגיה בשבילכם, אז גרסת הלייב אקשן של טום וג'רי היא הבחירה המושלמת בשבילכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו