ד"ר עינת קליש רותם
ד"ר עינת קליש רותםצילום: Flash90

מועצת העיר חיפה הצביעה אמש (שלישי) בעד הכרה בזוגות בני אותו מין שמנהלים משק בית משותף: הם יוכלו להירשם כידועים בציבור ולקבל מהעירייה הטבות של זוגות נשואים.

כך לדוגמא הם יוכלו להירשם כהורים, לרשום את ילדיהם למערכת החינוך ולקבל הטבות בתשלומי ארנונה.

ההצעה העברה ברוב של 14 חברי מועצה מול ארבעה שהתנגדו. ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, לא השתתפה בהצבעה. גם חברי מועצת העיר החרדים נעדרו ממליאת מועצת העיר לאחר שהביעו התנגדות נחרצת להצעה. יו"ר הבית היהודי במועצת העיר, יואב רמתי, הביע מחאה והצביע נגד.

חברת המועצה נעמה לזימי, מספר 9 ברשימת העבודה לכנסת ה-24, הגישה את ההצעה ביחד עם עו"ד שרית גולן שטיינברג וסגן ראש העיר דובי חיון.

לזימי טענה שמדובר בהחלטה היסטורית: ״חיפה, העיר השלישית בגודלה בארץ, עשתה צעד אל עבר שוויון והכרה בכל תא משפחתי. ההחלטה תאפשר תעודת משפחה/ידועים בציבור מטעם הרשות, הכרה בזכויות ומתן שירותים מלאים לכל תא משפחתי. הזירה המקומית מאתגרת את אוזלת היד הארצית לקידום זכויות ושוויון לכל".

חבר מועצת העיר מהבית היהודי, יואב רמתי, ניסה לשכנע את חברי המועצה להצביע נגד: ״כל מהות ההצעה הזו היא לעשות קמפיין בחירות של נציגי מפלגת העבודה שיושבים פה. ההצעה מנסה לטשטש את המהות היהודית, צר לי שחברי המועצה בועטים במסורת של הוריהם וסביהם. ללא עבר אין עתיד״.