הענקת הדרגות לחובלים
הענקת הדרגות לחובלים צילום: דובר צה"ל

בבסיס חיפה של חיל הים התקיים היום (רביעי) טקס סיום קורס חובלים מחזור 142.

34 חובלות וחובלים סיימו את קורס הקצינים ההתנדבותי והיוקרתי אשר נמשך למעלה משנתיים וכלל הכשרה לתפקיד הקצין הלוחם בים ולימודי תואר אקדמי באוניברסיטת חיפה.

החובלים אשר סיימו את הקורס ישובצו כמפקדים על מגוון כלי השיט המתקדמים: ספינות הטילים, כלי הבט"ש והצוללות. בטקס שנערך היום נחשפו סיכת קצין הים ודרגת הסגן של הקצינים החדשים.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון בני גנץ, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע הים אלוף אלי שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים ובני המשפחה של החובלים.

שר הביטחון בני גנץ אמר באירוע, "כאן על הסיפון של צבא ההגנה לישראל כולנו אחים, ובחברה הישראלית כולנו אזרחים שווי זכויות. שימוש בכינויים מבישים כמו "שיקסע" כלפי חיילות צה"ל ששומרות על אזרחי המדינה מצביעים בעיקר על אלו שמשתמשים בהם ששכחו, כי דרך ארץ קדמה לתורה".

"תשובתנו תהיה חיזוק המפעלים של צה"ל שמקרבים לבבות ובהם גם קורס נתיב. מסיימים יקרים, לפני שהגעתי לכאן קראתי עליכם ולמדתי שכולכם קורצתם מחומר מיוחד, ושמאחורי המדים הלבנים המצוחצחים, נמצאים הטובים ביותר שיש לחברה הישראלית להציע. עלו והצליחו", דברי גנץ.

האלוף אייל זמיר ציין כי "אין זה סוד כי בכל שנה שחולפת, התווך הימי הופך נכסי יותר ויותר עבור מדינת ישראל. הים הוא ממד בעל משמעות אסטרטגית בשל היותו זירה מרכזית להרתעה ולהבטחת עליונות צה"ל על אויביו".

"השנה האחרונה היוותה הוכחה נוספת למורכבות האתגרים בכלל הזירות ובתוך כך, ליכולתו של צה"ל למנוע פעם אחר פעם את ניסיונותיהם הרבים של אויבנו לפגוע בביטחון ישראל: בזכות הפעילות במב"ם ובזכות ההגנה השוטפת, אשר לא הייתה מתאפשרת ללא פעילותה הענפה של זרוע הים. רק לפני חודשים ספורים חנכנו את ספינות הדגל החדשות 'סער 6' ואין בכוונתנו לעצור. נמשיך להשתכלל, להתעצם, להתפתח ולהגדיל את היתרון הצבאי של צה"ל ומדינת ישראל על האויב", הוסיף זמיר.

האלוף אלי שרביט פנה למסיימי הקורס ואמר, "באים אתם הערב אל שורותינו, 31 קצינים ושלוש קצינות, מביאים עמכם איכות, חשיבה רעננה, ומשב רוח צעיר לו אנו זוכים בכל מחזור חדש של חובלים המצטרף לשורותינו. עוצמתו של צי היא בעיקר, טיב אנשיו, ולנו יש אנשים מעולים. אנשים ונשים המבינים לעומק את משמעות עשייתנו המבצעית במרחבי הים עבור ביטחונה של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו