חללית. אילוסטרציה
חללית. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מחפשים יעד מקורי לחופשה הבאה שלכם? למה שלא תטוסו לירח. המיליארדר היפני יוסאקו מייזאווה מחפש שמונה בני אדם שיתנדבו להצטרף אליו לטיסה לירח בשנת 2023, והוא מבטיח לשלם את כל ההוצאות הדרושות עבור ברי המזל שייבחרו למשימה.

מייזאווה מתכוון לטוס לחלל בחללית SapceX של אלון מאסק מייסד "טסלה", במשימה שאמורה לצאת אל הפועל בעוד כשנתיים וכבר זכתה לכינוי "DearMoon". למרות שהחללית נמצאת בימים אלו רק בשלבי תכנון, אחרי ששתי טיסות המבחן הקודמות של החלליות של מאסק הסתיימו בהתרסקות וכישלון, אמר מאסק כי הוא בטוח שהחללית תהיה מוכנה לשנת 2023 והמשימה תצא לדרך.

בסרטון שפירסם בדף הטוויטר שלו, יחד עם קישור להרשמה עבור המתנדבים שירצו לטוס איתו לחלל, אמר מייזאווה כי "אני רוצה שבני אדם מכל מיני רקעים יצטרפו. יקח שלושה ימים להגיע לירח, להקיף אותו, ושלושה ימים לחזור. אני אשלם על כל ההוצאות של המסע, כך שכל מי שיגיע איתי לסיפון החללית יטוס בחינם".

ההרשמה למשימה הבלתי שגרתית שמציע המיליארדר היפני אפשרית עד תאריך 14 במרץ, אך לדברי מייזאווה ישנם שני קריטריונים שעל המועמדים לעמוד בהם על מנת להיבחר: "עליהם לקדם פעילות כלשהי על מנת לסייע לאנשים אחרים ולחברה הכללית בדרך מסויימת, והם מוכנים לתמוך באנשי צוות אחרים החולקים שאיפות דומות".

מייזאווה גם הוסיף בחיוך כי "קניתי את כל המושבים, כך שזו תהיה טיסה פרטית".

המיליארדר עשה את הונו בעסקי אופנה ואמנות ונחשב לאחד מבעלי ההון המפורסמים ביפן, לאחר שנבחר בשנת 2018 ע"י חברת SpaceX שבבעלות אלון מאסק להיות האדם הראשון שיטוס עם החברה לירח.