בני גנץ
בני גנץ אלעד מלכא

ראש הממשלה החליפי, שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והביע את דעתו על מצב מפלגות בסקרים.

"הסקרים מאוד אקראיים, ואפקטיביות של מהלך כזה נמוכה. בכל הסקרים שלנו כחול לבן בדרך למנדט השישי, אנו מרגישים יציבים ומחויבים להמשיך את המאמץ שלנו. אנו יודעים מה יקרה אם לא נהיה בכנסת הבאה, שום דבר לא יעצור את נתניהו. אם זה יהיה בידיו, הוא לא יהסס לפטר אותי", אמר גנץ.

הוא התייחס להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג. "לא יעזור בית דין, גם לא בהאג. זה פרדוקס משפטי פוליטי ממדרגה ראשונה. מדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון. אנחנו שומרים על מדינת ישראל ועל ביטחונה, לא כמו אויבנו שרומסים זכויות אדם. דווקא בסיטואציה הזו בית המשפט פועל לחקור אותנו, לא שמעתי פרדוקס שכזה לעולם. נמשיך להגן על אזרחי ישראל בצורה מוסרית וחוקית ככל שיידרש. זה אירוע תפור פוליטית".

האם פתיחת השמיים וחלק נרחב מהמשק, עשויה להשיב אותנו לסגר נוסף וכואב? גנץ השיב, "למגפת הקורונה יש גם השלכות כלכליות וחברתיות. לאור היקף ההתחסנות הרחב, אנו רואים שיש ירידה בתחלואה הקשה, וכך גם בתמותה. לכן, ראינו לנכון שאפשר בסופו של דבר להתקדם גם לאפיקים אחרים".