איילת שקד: "החלטה פוליטית, אומללה ואנטישמית"

שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד על הודעת בית הדין הבינלאומי בהאג: "לפלסטינים לא מגיע חצי חיסון לאחר שפנו לבית הדין".

103FM , י"ט באדר תשפ"א

איילת שקד: "החלטה פוליטית, אומללה ואנטישמית"-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: Sraya Diamant/Flash90

חברת הכנסת איילת שקד ממפלגת ימינה שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיבה להחלטת בית המשפט בהאג.

"ההחלטה של הבית הדין בהאג היא פוליטית, אומללה ואנטישמית", טענה ח"כ איילת שקד בפתח דבריה. "במקום להתעסק עם מדינות שבאמת מפרות זכויות אדם, נטפלים דווקא אלינו. הביסוס של החקירה הזו פוליטי לחלוטין, ולא משפטי".

"שורש הרע הוא בכך שאפשרנו לפלסטינים לפנות לבית הדין בלי שהם ישלמו על כך מחיר. זה לא היה צריך לקרות", הדגישה ח"כ שקד. "ברגע שהרשות הפלסטינית עשתה צעד כה חמור ופנתה לבית הדין – מאיתנו במקרה הטוב, הם לא צריכים לקבל דבר, אפילו לא חצי חיסון, ובוודאי גם שלא צריך להעביר להם כספים".

היא התייחסה למה שצפוי לקרות בתום מערכת הבחירות הקרובה, ולסיכויים כי נפתלי בנט ישב בממשלה תחת בנימין נתניהו: "בניגוד למפלגות אחרות, אנחנו לא באובססיית כן ביבי-לא ביבי. אנחנו נעשה את הדבר הנכון עבור מדינת ישראל, ומה שבעינינו נכון זה להחליף את השלטון. כבר 3 פעמים שנתניהו לא הצליח להקים ממשלה מתפקדת, ואי אפשר להיות בלופ אינסופי של מערכת בחירות".

שקד הגיבה גם לסרטון שלה שדלף לאינטרנט, מתוך קמפיין להעלאת המודעות לאלימות נגד נשים, בו היא נשמעת מזייפת בזמן שהיא שרה: "זמרת אני לא אהיה. מי שהדליף את הסרטון עשה מעשה מגעיל, אבל לפחות אפשר לנצל את זה כדי להעלות את הנושא החשוב של אלימות נגד נשים לכותרות. הרבה פוליטיקאיות השתתפו בסרטון, ומשום מה רק הסרטון שלי דלף. עם המוזיקה זה נשמע פחות נורא".