יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אולי מצניע את מועמדותו לראשות הממשלה, כדי לא להרגיז את מצביעי הימין שחונים אצל סער, אבל מועמדיו לא מסתירים את התכניות ליום שאחרי.

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי, כיום מס' 9 ביש עתיד, אומרת לאבי בלום ומשה גלסנר בתכנית שחור לבן בערוץ כנסת, "לפיד לא מחביא את מועמדותו לראשות הממשלה; מי שיקבל את מירב המנדטים בגוש יהיה רה"מ".

"אני חושבת שאפשר להגיע להרבה יותר מנדטים, ואף לעבור את העשרים, יש עוד יותר מחודש. לגבי הוטו, יש הרבה דברים שקורים ואפשר לשנות והם לדעתי גם קצת בלחץ שלא לאבד מצביעי ימין ולכן הם יצאו בהצהרה כזאת. אני כבר רואה נסיגה מהאירוע הזה ואני מקווה שיבינו שהמטרה היא להחליף את נתניהו וצריך לחשוב על איך הולכים ביחד", מוסיפה בן ארי.

לדבריה, "כבר היום נתניהו בכל הריאיון שלו מדבר על לפיד כאלטרנטיבה. נתניהו מתעלם מכולם ומדבר רק על לפיד, למרות שגם בנט וגם סער מדברים על ראשות ממשלה. בסופו של דבר אנחנו רצים לממשלה כדי להחליף את הממשלה הגרועה הזו ולכן מי שיהיה לו את מירב המנדטים הוא זה שצריך להוביל".

לשאלה לגבי שותפות של בנט וסער שיכולים לדרוש להרכב את הממשלה ענתה, "אני כבר הייתי במסיבת שתיית המנדטים של נתניהו כבר הייתי, הם בימין – במקום קצת יותר בעייתי, אצלנו אין סיכוי שהמצביעים יצביעו לנתניהו, ולכן בואו נחכה ונראה כמה מנדטים יהיה להם ביחד".

לדבריה היא מרגישה 'בבית' ביש עתיד. "אני שנתיים בבית ומתסכלת מהצד, הצבעתי ליש עתיד ולאחר מכן לכחול לבן כך שמרגיש לי טבעי להיות ביש עתיד ואני לא רואה מרחק אידיאולוגי כל כך גדול: בתוך יש עתיד יש גם אנשי ימין ואנשי מרכז וזה לגמרי טבעי לי להיות ביש עתיד".

לגבי הרשימה המשותפת היא אומרת, "אני לא מאמינה בלפסול מגזר שלם. במדינת ישראל יש כמעט עשרים אחוז מגזר ערבי, יש בו דעות שונות. אני לא מאמינה בהדרה של המגזר הערבי".

ומה לגבי הציבור החרדי? "השיח הוא אחר ובניגוד לאחרים אנחנו לא מחרימים. ליברמן תוקף אותנו? אני לא עובדת אצלו, אני עובדת אצל הציבור".

בתוכנית התראיין גם חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד שהתייחס לסקרים שפחות מחמיאים למפלגתו. "אם תבדוק לאורך כל מערכות הבחירות האחרונות תראה שתמיד בתקופה הזו מעריכים אותנו בהערכת חסר, באזור עשרים ושמונה, זה סדר הגודל בסקרים – וזה מצוין, יש את מי שמנצח בסקרים ויש את מי שמנצח בסופו של דבר בקלפי. לנו הפעם יש הזדמנות לנצח בקלפי, להקים כאן ממשלת ימין שתוכל להמשיך לדאוג לאזרחי ישראל עם החיסונים".

"אין כאן מגמה, מה שאנחנו רואים בסקרים זה יציבות בהערכת החסר, כך הסקרים לאורך כל הדרך", הוא מוסיף.

לדעתו נפתלי בנט אינו שייך לימין. "בנט שייך לצד השני כל עוד תהיה לו ברירה. אם בנט יהיה שחקן מספיק משמעותי שיכול לעזור להקים ממשלת שמאל, ברור לי שזה מה שהוא יעשה".

על שותפות האינטרסים של ראש הממשלה וסיעת רע"מ אמר קרעי, "אין שום שטיקים, לעולם לא היה דבר כזה. הליכוד לא תשב ותיתמך על ידי מפלגה שאינה מכירה במדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. סער הולך להקים ממשלה עם מרצ ועם העבודה".

הוא נשאל על אכיפת הקורונה כלפי המגזר החרדי. ""אז אני אומר לך שהאכיפה צריכה להיות שוויונית, אין שום ספק בזה. ההפרות שאנחנו רואים בתל אביב זה חוצפה וחוסר ערבות הדדי, גם הפרות במקומות אחרים זו חוצפה. ההכוונה של הממשלה למשטרה זה אכיפה שוויונית. אם בשוליים רואים מישהו שהיה לא בסדר זה מצער ולא צריך לקרות".

"ברור כאן שהצעדים הלא פופולריים שנוקטים כאן הם צעדים מנהיגותיים שרוצים להוציא את מדינת ישראל ממשבר הקורונה. אם אנחנו רוצים מנהיג שימשיך ויביא עוד עשרות מיליוני חיסונים, הרי יאיר לפיד אמר שיהיו חמישה חיסונים ב-2021 והוא לא טעה כי זה המנהיגות שלו – אם הוא היה ראש ממשלה באמת היו כאן חמישה חיסונים, ובשביל להביא עשרות מיליון צריכים את נתניהו", הוסיף קרעי.

יש לקרעי גם מסר ליועץ המשפטי לממשלה. "אם אני שר המשפטים באותו יום שאני מתמנה אני מכנס את וועדת האיתור להעיף אותו. משפט נתניהו מתקיים, הוא החל והוא יתפורר כ'עורבא פרח'. היועץ המשפטי שמנסה לשקר שהוא כביכול אישר פתיחת חקירה, זה דבר שצריך להיות בכותרות עד שהוא ילך הביתה".

לסיכום הוא גם מביא גימטריה לקראת הבחירות. "לפי הגימטריא זה לא משנה: נס נגלה זה 'ביבי ראש הממשלה' וזה גם 'עשרה בניסן'. סער בנט ולפיד הם הסב"ל – ספק ברכות להקל, אם אתה מסופק אם הקול שלך ילך לימין או לשמאל , עדיף שלא תלך לשם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו