צה''ל מתחקר את האירוע
צה''ל מתחקר את האירוע צילום ארכיון: דובר צה"ל

פרסום ראשון: נשק נגנב הלילה (חמישי) מחייל בבית הספר לקומנדו של צה''ל, במהלך ניווטים ליד שפרעם שבצפון.

החייל יצא אמש ל''ניווט בדד'' וסביב השעה שלוש לפנות בוקר הבחין ברכב חשוד עם שתי דמויות, המגיע מאחוריו על ציר העפר שעליו צעד.

הרכב עצר ליד החייל ושאל אם הוא צריך טרמפ. החייל המשיך להתקדם והרכב נעצר בצורה אנכית. החייל צעד כ-300 מטרים נוספים וראה ששני חשודים מתקרבים אליו רגלית מאחור.

השניים ניסו לחטוף את הנשק ובין הצדדים מתפתח עימות פיזי. תוך כדי המאבק החייל השליך את המחסנית לשיחים שבצד הכביש. במהלך חמש דקות נאבק החייל בחשודים עד שלבסוף אחד מהם מצליח לקחת לחייל את הנשק.

השניים נמלטו מהזירה עם הרכב והנשק. החייל הזעיק את מפקדיו והם פתחו בריצה לכיוונו, עדכנו את המשטרה והחלו בסריקות בניסיון לאתר את החשודים בגניבת הנשק. החייל נחבל ביד ובפנים ונזקק לטיפול רפואי. צה''ל מתחקר את האירוע.

ארגון תורת לחימה מסר בתגובה: ''לוחם קומנדו עושה ניווט בדד ונישקו נשדד ממנו, ללא יכולת תגובה. נדמה שהלוחמים שלנו באמת נשארו בודדים בידיים קשורות מול שודדי האמל"ח. לאחר הפריצה לבסיס נבטים, האשימו את הש.ג. והציבו בטונדה. הבעיה איננה נקודתית אלא מערכתית ושורשית. יש לאפשר ללוחמים להגן על עצמם - בפקודה, אחרת לא יוכלו להגן על עם ישראל''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו