גבעת הקפיטול
גבעת הקפיטול צילום: ISTOCK

האם מראות הפריצה לבניין הקפיטול מה- 6 בינואר יחזרו היום שוב? משטרת הקפיטול הכריזה על כוננות גבוהה, לאחר שנודע על "מזימה אפשרית של מיליציות שונות לפרוץ אל הבניין".

גם הישיבה שתוכננה להיום בבניין הקונגרס בוטלה מחשש לבטחונם של חברי הקונגרס.

החשש מפריצה לקפיטול נובע מהעובדה כי חברי ארגון QAnon, הנחשבים כתומכי הנשיא לשעבר טראמפ, מאמינים כי בתאריך 4 במרץ הוא יושבע לקדנציה נוספת בתפקיד הנשיא.

עד שנת 1937 הושבעו נשיאי ארה"ב לתפקידם בתאריך 4 במרץ, ולאחר מכן שונה תאריך ההשבעה ל-20 בינואר. החשש התגבר לאחר שברשתות החברתיות התגלו תכנונים של חברי ארגוני ימין קיצוני לפרוץ היום אל הקפיטול בדומה לאירועים האלימים שהתרחשו לפני כחודשיים.

"אנו מודעים למזימה אפשרית לפרוץ אל בניין הקפיטול ומחזקים את הנוכחות הבטחונית שלנו. ביצענו כבר שדרוגים ביטחוניים משמעותיים הכוללים הקמת מבנה פיזי והגדלת כוח האדם כדי להבטיח הגנה על הקונגרס, הציבור והשוטרים. אנו לוקחים את המודיעין הזה ברצינות . בשל האופי הרגיש של המידע הזה איננו יכולים למסור פרטים נוספים", נמסר בהודעת משטרת הקפיטול.

גם ב FBI הודיעו על הגברת הכוננות סביב בניין הקפיטול מחשש לפריצה של מפגינים. כזכור, בפריצה שהתרחשה בתאריך 6 בינואר נהרגו 5 בני אדם, ביניהם שוטר משטרת הקפיטול בריאן סיקניק.