גדעון סער: נפתור את סוגיית ההתיישבות הצעירה

ראש מפלגת תקווה חדשה, השר לשעבר גדעון סער, הבהיר את מחויבותו לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון בראיון שנתן בוועידת הנדל"ן של מקור ראשון.

סער הצהיר שבכל מקרה הממשלה הבאה תהיה חייבת לחזק את האחיזה ביהודה ושומרון- "בשנים האחרונות של כהונת טראמפ לא ראינו גידול דמוגרפי ובנייה ביהודה ושומרון כמו שהיה צריך, פספסנו הזדמנות, בשנים הבאות נהיה חייבים לבסס את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

לדבריו, אחד הפתרונות שצריך להשתמש בהם יותר הוא בנייה לגובה גם ביו"ש והבהיר שהוא לא סומך על נתניהו שיקדם את המדיניות הזאת, "אצל נתניהו יש הבדל גדול בין הרטוריקה לפרקטיקה".

בהמשך התחייב סער לתת פתרון להתיישבות הצעירה. "זה לא כבר לא התיישבות צעירה, הם כבר 20 שנה בקרקע, אין שום סיבה לא לדאוג למים חשמל ומרכיבי ביטחון", הצהיר, "אנו נפתור את סוגיית ההתיישבות הצעירה, זה בסיסי".

סער פסל אפשרות שיצטרף לממשלת נתניהו- "אני לא אצטרף בשום תנאי ובשום מצב לממשלה של אדם שהתנהלותו ומעשיו מעדיף את האינטרסים האישיים שלו על פני האינטרסים של המדינה". לדבריו, "היציבות הפוליטית לא תהיה כל עוד נתניהו ראש ממשלה".

בראיון הגיב סער גם לדשדוש שך מפלגתו בסקרים- "הבחירות רק בעוד שלושה שבועות, יש ציבור גדול של מרכז-ימין שעד היום לא היה לא אלטרנטיבה מהליכוד היום יש לו".

סער המשיך והבהיר שהוא מאמין שהמפלגה תקבל יותר מנדטים ממה שחוזים לה כעת, "הבחירות יתקיימו רק בעוד 3 שבועות, האזרחים רוצים שינוי, לפני שנכנסנו למירוץ לא היה ספק מי ינצח, היום יש. שברנו את השרשראות התרנו את האזיקים"

בתשובה לשאלה הגיב סעק בביטול למתקפות עליו מצד הליכוד. "סגן שר שהולך כדי לקבל תמיכה מאש"ף הוא ימין?" שאל סער עם רמיזה ברורה על פגישות של סגן השר פטין מולא עם גורמים פלסטינים.

לשאלה האם הוא רואה בציונות הדתית מנדטים פוטנציאליים למפלגתו סירב סער להצהיר בחיוב, "אני שופט אנשים לא לפי מנדטים, הציונות הדתית תורמת תרומה גדולה לעם ישראל"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו