הזוג הדתי שקרא #די_לאלימות_נגד_נשים

הודיה ואמיר פרץ הצליחו להעביר מסר חד וללא מילים בקריאה "די לאלימות נגד נשים". הסרטון שהפיקו חרך את הרשת.

יהונתן גוטליב , כ' באדר תשפ"א

הודיה ואמיר פרץ, זוג דתי ממושב אדרת, ניצלו את חג הפורים כדי להעביר את המסר "די לאלימות נגד נשים". הם לא שיערו שהמסר יחרוך את הרשת.

השניים הצטלמו בין השיבולים כזוג אוהבים, אך כשהמצלמה חשפה את הצד השני של התמונה, התגלה האיפור שנראה כמו דם על פניה של הודיה, והיא החזיקה שלט עליו נכתב "די לאלימות נגד נשים".

"זה משהו שתפס אותי אחרי המקרה עם דיאנה (דיאנה דדבייב, י"ג)", סיפרה פרץ בשיחה עם ערוץ 7. "היא הייתה יועצת זוגית וכל הפייסבוק שלה הערצה של בעלה כלפיה, והוא רצח אותה בצורה מזעזעת".

פורים התקרב ופרץ החליטה "לנצל את זה להתאפר ולעשות מה שצריך ולקרוא די לאלימות", אמרה. "החלטנו לעשות את הפייק הזה, שאנשים מחייכים ומראים שהכל טוב והכל יפה והם אוהבים, ובבית יש אלימות".

פרץ ביקשה להעביר את המסר שלפעמים, גם כשממבט מבחוץ התמונה נראית מושלמת, בפנים ישנה אלימות. "אותן נשים שותקות כדי שאנשים יחשבו שהכל טוב, אבל הכל לא טוב והן עוברות אלימות".

פרץ העלתה את הסרטון לחשבון הטיקטוק שלה, אולם האלגוריתם של הרשת החברתית זיהה "אלימות" בסרטון והסיר אותו. לאחר מכן היא שיתפה שוב את הסרטון וכעבור זמן מה הוא שוב הוסר. פרץ ערערה על הסרת הסרטון ובטיקטוק השיבו אותו.

הסרטון, כאמור, הפך ויראלי וקיבל חשיפה של מאות אלפי צפיות. בטיקטוק בלבד הסרטון הגיע לקרוב ל-80K צפיות ומעבר לכך הוא חרך את הרשת. אנשים מעלים את זה לפייסבוק ולסטטוס שלהם", ציינה פרץ. "אנשים מחפשים אותנו ושולחים לנו הודעות. קיבלנו המון תגובות חיוביות".