שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, התראיין אמש (רביעי) לרשת הרוסית RT ותקף בחריפות את החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל.

בנט הגן על עמדת ישראל ותקף את החלטת בית הדין בהאג, "זה עיוות דין מבחינה מוסרית בסיסית. כשצד אחד תוקף צד אחר לצד השני יש זכות להגנה עצמית".

"אני רוצה לספר לך משהו מדהים. ב-12 ביוני 2014 חמאס חטף שלושה נערים ישראלים ורצח אותם. ב-13 ביוני התחילה ישראל להשיב אש אז בית הדין הפלילי הבינ"ל החליט להתחיל את החקירה ביום של השבת האש אבל שכח לחקור את יום החטיפה. זה כמו להישדד ברחוב ואז המשטרה חוקרת רק את האדם שנשדד ונאבק בשודדים. זה עיוות רציני של הצדק באשר הוא. זו רמאות ולא נוותר או נקשור את ידינו כשאנחנו מגנים על עצמנו", ציין בנט.

בתשובה לשאלת המראיין האם ישראל לא צריכה להיות מעוניינת בחקירה השיב בנט, "לא, כי בית הדין הוא לא בית דין, הם קוראים לו בית הדין הפלילי הבינ"ל, אני קורא לו קרקס הליצנים הבינ"ל. לחבר'ה האלה אין חוש צדק בסיסי, אין בסיס אפילו לחשוב לעשות את זה".

"אני רוצה להגיד לך משהו: לחמתי בלא מעט מלחמות והגנתי על משפחתי, חמאס יורה רקטות על ישראלים מתוך בתי חולים, בתים ובתי ספר וכשאנחנו רוצים להשיב אש, בית הדין הפלילי הבינ"ל אומר לנו שאנחנו לא מוסריים. אנחנו לא נשחק במשחק הזה. היהודים לא יהיו יותר חסרי אונים אל מול רוצחים, זה לא יקרה", קבע בנט.

בהמשך שאל המראיין את בנט, "האו"ם אמר על מבצע צוק איתן ב-2014, 495 ילדים 253 נשים - ישראל ודאי צריכה לקחת אחריות כלשהי על כך", ובנט השיב, "באמת? יש לי שאלה. כמה אחריות יש לברה"מ על גרמניה הנאצית כשהיא כבשה אותה במלחמת העולם השנייה? יש צד רע שתוקף, יש צד טוב שמתגונן והצד היחיד שיש לו אחריות כלשהי הוא התוקף.

״אני רוצה שיהיה ברור, אם יש רשימה של אנשים שהולכים להאג - אני אהיה בראש הרשימה. לעולם לא נקשור את ידיו של חייל ישראלי כשהוא מגן על עצמו. היא קראה לזה מעגל של אלימות, זה כמו לקרוא ל-11 בספטמבר מעגל של אלימות. אין פה מעגל אלימות, זו מתקפת טרור ובדיוק כמו בן לאדן - אף אחד לא אומר שהוא קורבן או המשפחה שלו, אף אחד לא צריך להגיד שחמאס קורבן."

בתשובה לשאלה האם הוא מפחד ששמו יעלה בחקירה אמר בנט, "לא, אני לא פוחד משום דבר. אני מגן על המדינה שלי. יש לנו מדינה קטנה בשם ישראל שהיא מגדל של דמוקרטיה ושל חירות בין משטרי הטרור הגרועים בעולם. בית הדין הפלילי הבינ"ל הזה בכלל לא חשב להאשים את דאעש בפשעי מלחמה. הם אמרו שאי אפשר לעשות את זה. אבל ישראל, דמוקרטיה עם כמעט שני מיליון ערבים שנהנים משוויון זכויות מלא, אז אנחנו הנבלים. אני לא קונה את זה. היהודים סובלים מאנטישמיות אלפי שנים, לא נסבול את זה. ההבדל הוא שעכשיו אנחנו יכולים להתגונן".