מנדלבליט: למנות שרים במקום המתפטרים

היועמ"ש דורש מגנץ ונתניהו למנות שרים קבועים למשרד התקשורת, המשרד למשאבי מים, משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, משרד המשפטים ועוד

ערוץ 7 , כ' באדר תשפ"א

מנדלבליט: למנות שרים במקום המתפטרים-ערוץ 7
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: משה ביטון

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פנה לראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ, והתריע בפניהם כי עליהם למנות שרים קבועים למשרדים שהעומדים בראשם התפטרו.

מנדלבליט הבהיר כי כהונתם של ממלאי המקום במשרדים השונים עומדת לפקוע, ולא ניתן להאריך את כהונתם פעם נוספת כממלאי מקום, ולכן יש צורך למנות שרים למשרדים אלו, בין אם מתוך שרי הממשלה ובין אם מבין חברי הכנסת.

במכתב מציין מנדלבליט כי המשרד המתפנה הראשון הוא משרד התקשורת, שכבר ב-16 למרץ יוותר ללא שר. בנוסף, לאחר הבחירות, יוותרו ללא שרים גם משרד משאבי המים והמשרד להשכלה גבוהה ומשלימה (27 במרץ), משרד המשפטים (ב-1 באפריל), המשרד לשוויון חברתי (8 באפריל) ומשרד המדע והטכנולוגיה (12 באפריל).

היועץ מזהיר כי פקיעת הכהונה תביא למצב חריג בו המשרדים יוותרו ללא שר מכהן והדבר עלול לפגוע בפעילותם.

בעקבות מכתב היועץ פנה ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, לראש הממשלה נתניהו ודרש ממנו לעלות כבר בישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון, את מינויו הקבוע של חבר הכנסת איתן גינזבורג לשר התקשורת ועל מנת למנוע שיתוק קשה שיפגע באזרחי ישראל וייצור ואקום שלטוני.