טיסת פיילוט LY003 מתל-אביב לניו-יורק

הנוסעים שאינם מחוסנים יעברו בדיקת אנטיגן מהירה לפני תהליך הבידוק. נוסע אשר יימצא חיובי לא יורשה להמשיך לתהליך הבידוק לטיסה.

ערוץ 7 , כ' באדר תשפ"א

טיסת פיילוט LY003 מתל-אביב לניו-יורק-ערוץ 7
מטוס אל על בנתב"ג
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

חברת אל על מכריזה כי תפעיל פיילוט במסגרת מתווה EL AL Extra Care לניו-יורק ביום שני הקרוב כחלק ממתווה החזרה לשגרת טיסות תוך שמירה מירבית על בריאות הנוסעים.

בטיסת הפיילוט LY003 מתל-אביב לניו-יורק (JFK), יבוצע תהליך בדיקות חדשני, בשיתוף המרכז הרפואי שיבא וקבוצת גלובל, שמטרתו לבדוק שנוסעים לא מחוסנים או מחלימים העתידים לעלות על הטיסה אינם נושאים נגיפים מדבקים של Covid-19. הנוסעים שאינם מחוסנים/ מחלימים יעברו לשם כך בדיקת אנטיגן מהירה לפני תהליך הבידוק. נוסע אשר יימצא חיובי לבדיקת האנטיגן לא יורשה להמשיך לתהליך הבידוק לטיסה.

מנכ"ל אל על, אביגל שורק: "מתווה טיסות Extra Care נועד להציב את אל על בחזית התעופה העולמית, לא רק כחברה המובילה בדאגה לביטחון ובטיחות נוסעיה, אלא גם לבריאותם. המתווה יאפשר לאל על לסייע לממשלת ישראל בהחלטות לפתיחת השמים ובהמשך לשיקום תעשיית התיירות, לרווחת כלכלת ישראל. אנו נציע בעתיד לציבור הנוסעים לטוס עם חברה המקפידה על סביבת טיסה בריאה ובטוחה."

מהי בדיקת אנטיגן?

בדיקה מהירה המבוצעת באמצעות ערכת בדיקה אישית וחד פעמית, המזהה את החלבון הייחודי המאפיין את נגיפי הקורונה בשלב המדבק. תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן, מהווה אינדיקציה לכך שהנבדק אינו מדבק בטווח של 48 עד 72 שעות ממועד הבדיקה. ביצוע בדיקת האנטי גן בנוסף לבדיקת PCR מוסיפה רובד נוסף של הגנה לכלל הנוסעים בטיסה.

מי צריך לעשות בדיקה?

כלל הנוסעים הרשומים לטיסה (לרבות ילדים בכל הגילאים), פרט לנוסעים שקיבלו תעודת חיסון/ מחלים ממשרד הבריאות. מחקרים מעידים על כך שמחוסנים אינם מדבקים ועל כן בדיקת שאר הנוסעים שאינם מחוסנים מאפשרת לוודא עד כמה שניתן, שכלל הנוסעים ואנשי הצוות בטיסה אינם עלולים להדביק את זולתם בזמן הטיסה.

בהתאם להנחיות שיבא ומשרד הבריאות במידה ונוסע יקבל תשובה חיובית בבדיקת האנטיגן, הוא וגם שאר הנוסעים הנלווים אליו באותה הזמנה לא יהיו זכאים לעלות לטיסה, וזאת גם אם הנוסעים הנלווים בהזמנה יקבלו תשובה שלילית בבדיקת האנטיגן (אלא אם הנוסעים המלווים מחוסנים או מחלימים ובעלי תעודה מתאימה).