נערכים לחיסונים
נערכים לחיסונים צילום: רועי חדי

המועצה האזורית שומרון נערכת בכוחות מתוגברים למבצע החיסונים של כ-5000 פועלים פלסטינים העובדים באיזור התעשייה ברקן וביישובי הסביבה.

הוכשר מתחם מיוחד באיזור התעשייה ברקן שיחל לפעול ביום ראשון בשעה 9:00 בבוקר, אליו יגיעו העובדים ויזכו לקבל את החיסון הנחשק שבו מעוניינים בכל העולם.

המבצע התאפשר לאחר שגורמים רבים ביניהם מועצה אזורית שומרון פנתה בשבועות האחרונים למשרד הבריאות בדרישה לחסן את העובדים הפלסטינים, הן כדי להגן על חייהם והן כדי למנוע הפצת הנגיף ביישובי השומרון בהם עובדים הפועלים.

דגן הגיע הבוקר (חמישי) למתחם החיסונים יחד עם שייח אבו חליל תמימי, מנהיג פלסטיני בולט התומך בחיים בשלום ובכבוד הדדי עם מדינת ישראל ועם המתיישבים, וכן עם חלדון חוסייני שהוא איש ציבור בולט באוכלוסייה הערבית. דגן סקר בפניהם יחד עם מנהל מחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון אביאל ממליה, את ההיערכות למבצע החיסונים הגדול.

"אני מודה לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולמערכת הביטחון שנענו לפניותינו וכן של חברי אישי הציבור וראשי הרשויות בנושא זה, בבקשה לאפשר גם לעובדים מערביי יו"ש להתחסן", אומר יוסי דגן, "לקורונה אין גבולות, היא מסוכנת לכולם באותה מידה.

''בזמן שהג'נטלמנים באירופה עושים יחסי ציבור על הגב של ערביי יו"ש, אנחנו עושים דו קיום. לאף אחד בהאג לא באמת אכפת אם מישהו מהעובדים הללו ימות מקורונה. אנחנו מזמינים את כל העולם לראות מה זה דו קיום ומה זה יחסי אנוש. זהו מסר נכון וראוי, מי שרוצה לחיות איתנו בשלום, ובכבוד הדדי, אנחנו צריכים לדאוג לו ולעזור לו גם לפרנסה גם לבריאות וגם לחיסונים'', הוסיף דגן.

שייח אבו חליל תמימי הודה לראש מועצת שומרון על השותפות בפרוייקט הענק ועל פעילותו מול ממשלת ישראל להביא את החיסון: "הרחק מהקונפליקט הפוליטי, נושא חיסוני הקורונה הוא עניין אנושי חשוב, אני קורא לממשלת ישראל לדאוג לחיסונים לכל הציבור הפלסטיני. אנחנו נמשיך בשיתוף פעולה באזור. אנחנו נמשיך את המאמצים שלנו סביב נושא קידום החיסונים לכל אדם מהציבור הפלסטיני, ונמשיך לפעול בכל זירה לטובת העם הפלסטיני".

חלדון אל חוסייני: "אני רוצה להודות לכל מי שהשתתף והתאמץ בכדי להביא את החיסונים לעם הפלסטיני, תודה לראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן שלוקח חלק במבצע הגדול הזה, ללא קשר לפוליטיקה, זה עניין רפואי חוצה גבולות, צריך לדאוג שכל אדם יקבל את החיסון. לצערנו הקורונה לא יודעת להבדיל בין ישראלי לפלסטיני''.

עבדאללה קאסו, עובד באיזור תעשייה ברקן: "אנחנו מחכים לחיסונים הרבה זמן באזור התעשייה בברקן, היום נקבל את החיסון הזה, תודה רבה להם, הכל יהיה טוב. מאוחדים בקורונה הזאת, תודה רבה לכולם שדואגים לפועלים הפלשתינאים".

מבצע החיסונים הראשון יארך כשבועיים ויתבצע בשיתוף מחלקת הרפואה הדחופה של המועצה האזורית שומרון, מד"א, פיקוד העורף והמנהל האזרחי. מבצע החיסונים יתקיים במפעל דיספו בד, שהבעלים שלו העמיד לרשות המועצה האזורית שומרון את אחד המבנים של המפעלים והמועצה הכשירה אותו לטובת העניין. מד"א תספק את החיסונים עצמם וצוותי הרפואה ופיקוד העורף את האבטחה ורשימות המתחסנים עד לסיום המבצע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו