נתניהו
נתניהוLiron Moldovan/POOL/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק היום (חמישי) ריאיון מירושלים לרשת החדשות האמריקנית "FOX NEWS", והכריז כי ישראל התגברה על מגיפת הקורונה.

"אנחנו נהיה המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה. עדיין נצטרך לעטות מסכות לכמה זמן, אבל בגדול - זה מאחורינו", אמר נתניהו.

"90% מהאוכלוסייה המבוגרת בישראל התחסנו לפחות במנה הראשונה", סיפר ראש הממשלה. "אנחנו ממהרים עם המבצע הזה. האזרחים שלנו מבינים שחייהם תלויים בחיסונים. היינו ידועים עד עכשיו כ'אומת החדשנות', ומעכשיו נהיה מוכרים בתור 'אומת החיסונים'".‎

"בעוד שבאמריקה אנשים מחכים לחיסונים, בישראל החיסונים מחכים לאנשים. אנחנו נהיה המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה. לא יצאנו מזה לגמרי, אנחנו עדיין צריכים לעטות מסכות לכמה זמן, אבל בגדול – זה מאחורינו‎".

ראש הממשלה תקף את החלטת בית הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל בגין פשעי מלחמה. "אני חושב שזו החלטה שערורייתית של בית הדין שהפך לפוליטי", אמר נתניהו. "זאת החלטה מרתיחה נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

"הצבא שלנו הוא המוסרי בעולם, צבא שעושה מאמצים כבירים כדי לא לפגוע בחיי אדם, בעוד הוא נלחם בארגונים שכל מטרתם לפגוע בחיי אדם. לחקור דווקא אותנו? זו אנטישמיות טהורה".

"אני בירושלים, לא רחוק מהעיר העתיקה, הם אומרים שאם אנחנו בונים בית בירושלים - זה פשע מלחמה. זה מגוחך בעיקר משום שבית הדין הבינלאומי נוסד כדי להגן על חברות בסיכון, כמו שהיה העם היהודי בשואה. אנחנו נעמוד נגד זה", הבטיח ראש הממשלה.