הרב שטרנבוך: זיוף; לשמור על הייחוס

ראב"ד 'העדה החרדית' הרב משה שטרנבוך התייחס לפסיקת בג"ץ המכירה בגיור רפורמי, טען כי מדובר בחילול ה' וקרא לפעול לשמירה על הייחוס

תגיות: בג"ץ גיור
בן שאול , כ' באדר תשפ"א

הרב שטרנבוך: זיוף; לשמור על הייחוס-ערוץ 7
הרב שטרנבוך
צילום: Flash90

ראב"ד 'העדה החרדית' הרב משה שטרנבוך התייחס היום (ה') לפסיקת בג"ץ בסוגיית הגיור המכירה בגיור רפורמי בכל הנוגע לחוק השבות.

במהלך שיעורו השבועי אמר כי "השבוע קבעו שופטי ערכאותיהם (בג"ץ), שיכירו עפ"י חוקותיהם בגויים שעברו 'גיור רפורמי' או 'גיור קונסרבטיבי' כיהודים גמורים, וידוע ש'גיורים' אלו אין להם שום משמעות ותוקף עפ"י הלכה, וזהו זיוף של הרפורמים כשאר זיופיהם בענייני הדת".

לדבריו, "אין לך חילול ה' כמוהו שבנחלת ה' מחוקקים הפושעים 'חוק' לקבל המוני גויים כיהודים, ולבוללם בתוך עם ה' בארץ הקודש, ומה עוד שמחללים שם שמים להכיר ברפורמים כאילו הם חלק בתוך דת ישראל, [וכביכול הם משורש 'בית הלל' המקילים".

בדבריו קרא למחות על הפסיקה. "חלילה לנו להעלים עין ולומר "שלום עלי נפשי", אלא חובתינו להצטער ולהזדעזע ממש מחילול השם". חובה על כל אחד לקרוע לבבו על צער השכינה בשעה זו שהפושעים עושים ליצנות מהתורה הקדושה, וכבר כתב השל"ה הקדוש (מסכת שבועות ח”א כט ע”ב) שאם היינו משיגים חלק אחד מאלף מצער השכינה לא היינו יכולים להכניס בליבנו שום שמחה".

"האמת היא שזה כבר שנים רבות שפרצו כאן פרצות רבות בענייני גירות, שהעלו כאן לארץ ישראל אלפי אלפי גויים מרוסיה וחבאש ועוד מקומות, ועירבו גויים בכרם בית ה', וכמו כן גם הכשירו גיורים צבאיים או נישואין אזרחיים מחו"ל ועוד כמה פירצות שלא עפ"י דין תורה, אמנם כעת הוסיפו חטא על פשע לקבל את גירות הרפורמים ודומיהם".

בהמשך קרא "לשמור על הייחוס", כלשונו. "גם בזמנים הקשים ביותר בתנ"ך, שמרו על הייסורים ולא הניחו לגויים לטמא אותנו, ובעוונותינו הרבים הגענו למצב נורא וגרוע יותר מהזמנים הקשים ביותר בתנ"ך, וראוי לפעול עכשיו בכל האמצעים לשמירת הייחוס".

בעבר הועלו קריאות על ידי רבנים בציבור החרדי להתחיל לנהל 'ספרי יוחסין' באופן עצמאי כחלק מהכנה למצב אפשרי של כרסום דרמטי בסטטוס קוו בענייני דת ומדינה.