קמלה האריס
קמלה האריסצילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה (שישי) בטלפון עם סגנית נשיא ארה״ב קמלה האריס.

סגנית הנשיא בירכה על ההצלחה הגדולה של מבצע החיסונים בישראל. השניים סיכמו על הקמת צוות משותף להידוק שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח טכנולוגי במאבק בנגיף הקורונה, מים, אנרגיה ירוקה ותחומים נוספים.

כמו כן, סגנית הנשיא הביעה את ההתנגדות המוחלטת של הממשל האמריקני להחלטת התובעת של בית הדין הבינ״ל בהאג.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי ישראל תמשיך לחזק את שיתוף הפעולה המודיעיני והביטחוני ואף ציין שבתפקידו יש לו מחוייבות מוחלטת למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני המיועד להשמדתה של ישראל.

השיחה בין השניים התקיימה שבוע לאחר השיחה הראשונה בין נתניהו לנשיא האמריקני ג'ו ביידן מאז נכנס האחרון לבית הלבן.

בהודעה שהתפרסמה לאחר השיחה נאמר, "הנשיא אמר לנתניהו כי מחוייבתו לביטחון ישראל איתנה והבהיר כי הוא מלתכוון לחזק את כל ההיבטים של השותפות בין ארה"ב לישראל, כולל שיתוף הפעולה הביטחון ההדוק".

עוד נכתב, "המנהיגים דנו בחשיבות המשך העבודה הצמודה בנושאי ביטחון אזוריים, כולל איראן".

ביידן הבהיר לנתניהו שיש לטפל גם בעניין הפלסטיני. "הנשיא הדגיש את תמיכת ארה"ב בנורמליזציה האחרונה של היחסים בין ישראל למדינות בעולם הערבי והמוסלמי. הוא הדגיש את החשיבות של עבודה לקידום השלום בכל האזור, כולל בין ישראלים לפלסטינים".

"שני המנהיגים דיברו על האינטרס המשותף שלהם להמשך שיתוף פעולה אסטרטגי בכדי להתמודד עם האתגרים הרבים באזור", לשון הודעת הבית הלבן.

מלשכתו נתניהו נמסר לאחר השיחה בין השניים כי "השיחה הייתה ידידותית וחמה ביותר ונמשכה כשעה. שני המנהיגים ציינו את הקשר האישי רב השנים ביניהם ואמרו שיפעלו יחד להמשך חיזוק הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב".

הנשיא בירך את ראש המשלה על מנהיגותו במאבק בקורונה והשניים החליפו דעות על דרכי ההתמודדות עם המגפה", נאמר בהודעת לשכת נתניהו.