חיים רמון: "בן גביר וסמוטריץ' יישבו בממשלה עם מנסור עבאס"

שר המשפטים לשעבר חיים רמון לקראת הבחירות הרביעיות: "בנט לא יכתיר את לפיד לראש ממשלה. נתניהו מתפלל שעבאס יעבור את אחוז החסימה".

103FM , כ"א באדר תשפ"א

חיים רמון: "בן גביר וסמוטריץ' יישבו בממשלה עם מנסור עבאס"-ערוץ 7
חיים רמון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על פי ממוצע הסקרים שפורסם הבוקר (ו') בתוכניתו של ניסים משעל ב־103fm, הליכוד ששמרה עד כה על מקומה בראש טבלת המנדטים, נחלשת ל־27 מנדטים בלבד, מולה יש עתיד שהחלה לצמצם פערים ומגיעה ל־19 מנדטים. האם לראש הממשלה בנימין נתניהו יש סיבה לדאגה?

שר המשפטים לשעבר חיים רמון שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והביע את דעתו על תוצאות הסקר: "המציאות כרגע היא שנתניהו מצליח חלקית. הוא הופך את יש עתיד למפלגה גדולה והיא תגדל, אך הוא לא מצליח והוא רחוק מלהיות גוש חוסם".

בהמשך דבריו, הוסיף: "נתניהו לא יהיה ראש ממשלה אחרי הבחירות הבאות אלא אם הוא יהיה ברוטציה עם בנט כשבנט יהיה ראשון. גוש האנטי ביבי לא יכול להקים ממשלה. היכולת לגשר בין כל הניגודים שם כמעט בלתי אפשרית.

''בנט לא יכתיר את לפיד לראש ממשלה, ולפיד לא יוותר על ראשות הממשלה. גם סער וגם בנט רוצים לרשת אותו כמנהיגי הימין. נתניהו שם את נפשו הפוליטית בידיו של בנט".

על היחסים המורכבים בין הימין הפוליטי לערביי ישראל, אמר רמון: "נתניהו מתפלל שמנסור עבאס יעבור את אחוז החסימה. כדי להקים ממשלה שתהיה ממשלת ימין, בן גביר וסמוטריץ' יישבו בממשלה עם מנסור עבאס".

סקר "מעריב־סופהשבוע" המתפרסם הבוקר מצא כי הליכוד היא המפלגה הגדולה בכנסת עם 27 מנדטים, ואחריה יש עתיד עם 20 מנדטים. ימינה ותקווה חדשה זוכות ל-12 מנדטים כל אחת.

ישראל ביתנו עם 9 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 8 וש"ס זוכה אף היא ל-8 מנדטים. יהדות התורה - 7 מנדטים, העבודה - 5, ומרצ, כחול לבן והציונות הדתית זוכות ל-4 מנדטים כל אחת.

תמונת הגושים: גוש נתניהו (הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית) – 46 מנדטים. גוש רק לא נתניהו (סער, יש עתיד, המשותפת, ישראל ביתנו, העבודה, מרצ, כחול לבן) – 62. ימינה – 12.