הרמטכ"ל אביב כוכבי בתרגיל יחידת "אגוז"
הרמטכ"ל אביב כוכבי בתרגיל יחידת "אגוז" צילום: דובר צה"ל

מפקד יחידת אגוז סגן אלוף א' מתח ביקורת על הלוחם שנשקו נגנב על ידי שני ערבים במהלך ניווט ליד שפרעם בצפון הארץ. האירוע פורסם לראשונה בערוץ 7

״לוחם באגוז שלא יודע לנצח שני אנשים בקרב מגע וחוטפים לו את הנשק לא יכול להיות לוחם אגוז. גם בלחימה לא אקבל שבוי אלא אם הוא חלילה גופה. זה סטנדרט מינימום ביחידה. אין שבוי, אין חטיפת נשק. רק חתירה למגע עד הניצחון״, אמר הקצין על פי הדיווח בגלי צה''ל.

בשב״כ ובמשטרה פתחו במצוד אחר חשודים, ככל הנראה ערבים ישראלים, שחטפו רובה M4 מלוחם אגוז ליד שפרעם. הלוחם היה בניווט בדד ותקף אותם חזרה וכך נפצע. נכון לעכשיו הם עדיין לא נתפסו. הרמטכ״ל כוכבי אמר כי ״נחצה קו אדום״.

תגובת דובר צה״ל: ''מתחקיר ראשוני עולה כי לוחם חטיבת הקומנדו הותקף על ידי חשודים ונאבק בכל כוחו. האירוע עדיין מתוחקר ולכן כל התייחסות מסוג זה אינה תואמת את המצופה ממפקדים בצה"ל. הקצין שגה בכך ששלח את ההודעה המדוברת''.

אימון הקומנדו
צילום: דובר צה"ל

כאמור, נשק נגנב ביום חמישי לפנות בוקר מחייל בבית הספר לקומנדו של צה''ל, במהלך ניווטים ליד שפרעם שבצפון.

החייל יצא ל''ניווט בדד'' וסביב השעה שלוש לפנות בוקר הבחין ברכב חשוד עם שתי דמויות, המגיע מאחוריו על ציר העפר שעליו צעד.

הרכב עצר ליד החייל ושאל אם הוא צריך טרמפ. החייל המשיך להתקדם והרכב נעצר בצורה אנכית. החייל צעד כ-300 מטרים נוספים וראה ששני חשודים מתקרבים אליו רגלית מאחור.

השניים ניסו לחטוף את הנשק ובין הצדדים מתפתח עימות פיזי. תוך כדי המאבק החייל השליך את המחסנית לשיחים שבצד הכביש. במהלך חמש דקות נאבק החייל בחשודים עד שלבסוף אחד מהם מצליח לקחת לחייל את הנשק.

השניים נמלטו מהזירה עם הרכב והנשק. החייל הזעיק את מפקדיו והם פתחו בריצה לכיוונו, עדכנו את המשטרה והחלו בסריקות בניסיון לאתר את החשודים בגניבת הנשק. החייל נחבל ביד ובפנים ונזקק לטיפול רפואי. צה''ל מתחקר את האירוע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו