נס בעיר מרסיי בצרפת: "החשוד שם את ידו בכיס ושלף סכין ענקית"

אדם חמוש בסכין ניסה לתקוף קונים במאפייה כשרה ולהיכנס לבית ספר יהודי. הוא נעצר על ידי המשטרה. התלמידים ננעלו בכיתות.

תגיות: מרסיי צרפת
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א באדר תשפ"א | עודכן: 15:32

נס בעיר מרסיי בצרפת: "החשוד שם את ידו בכיס ושלף סכין ענקית"-ערוץ 7
ארכיון
צילום: רויטרס

גבר חמוש בסכין ניסה להיכנס הבוקר (שישי) לבית ספר יהודי ולמכולת כשרה בעיר מרסיי בדרום צרפת. שוטרים השתלטו עליו ועצרו אותו.

ניסיון התקיפה התרחש בשעה שמונה ורבע בבוקר. החשוד החמוש בסכין הגיע לבית הספר ''יבנה'' ברובע ה-13 של מרסיי והורחק על ידי אנשי הביטחון.

לאחר מכן הוא נכנס לחנות מכולת כשרה הממוקמת בסמוך ושם הצליחו המאבטחים להשתלט עליו. אין נפגעים.

במהלך כל האירוע התלמידים היו סגורים בכיתות. המשטרה חיזקה את נוכחותה בקרבת מוסדות היהודיים בעיר. החשוד נעצר ונפתחה חקירה.

חברת צוות ביה"ס היהודי "יבנה" בעיר מרסיי סיפר בשיחה עם כאן חדשות "החשוד שם את ידו בכיס ושלף סכין ענקית. קצין הביטחון הצליח לחטוף את הסכין, אנשים נוספים סייעו לו. זה קרה כל כך מהר, כמה שניות בודדות מחוץ לבית הספר".

רבה של מרסיי וחבר ׳ועידת רבני אירופה׳ הרב ראובן אוחנה אמר כי הקהילה היהודית ממשיכה באורח החיים כרגיל. גם במתחם בית הספר שמולו נתפס החשוד עם הסכין יתקיימו התפילות כסדרן על-פי ההנחיות הביטחוניות והבריאותיות.

״החשוד עם הסכין הגיע למרכול מול בית הספר. מאבטחי בית הספר תפסו אותו והזעיקו את המשטרה. בית הספר נסגר מיידית והתלמידים נשארו בכיתות. החשוד לא קרא קריאות מסוימות ולא ברור עדיין המניע. יתכן גם שהיה שיכור. הכל עדיין בחקירה והמשטרה עדיין לא מסרה מה הרקע", סיפר הרב אוחנה.

״הקהילה היהודית במקום נמצאת הרחק ממרכז העיר. זו קהילה גדולה ומגובשת שלה שלושה בתי בפר ושירותי דת ענפים״, הוסיף הרב, ״אני מודה לבורא עולם ושלוחיו המאבטחים שעירנותם מנעה אסון חלילה ולכוחות הביטחון שפעלו במהירות. מקווים שיתברר שאין כאן פעולת טרור חלילה. שבת שלום על כל עם ישראל״.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, הגיב: "האנטישמיות והסכנה לחיי יהודים לא הסתיימו עם תחילתה של מגיפת הקורונה ששיתקה את העולם. ניסיון הפיגוע היום בעיר מרסיי בצרפת הוא נורת אזהרה לאנטישמיות שרוחשת מתחת לפני השטח ורק ממתינה להתפרץ עם תום מגיפת הקורונה ומגבלות התנועה במדינות העולם".