טראמפ
טראמפ Reuters

לאחר שהשעתה את חשבונו של דונלד טראמפ בשל אירועי הפריצה לבניין הקפיטול בתחילת ינואר, יוטיוב מתכוונת להחזיר לפעילות את חשבונו של הנשיא לשעבר.

מנכ"לית יוטיוב, סוזן ווייצ'יצקי, אמרה כי ההחלטה מתי להחזיר את חשבונו של טראמפ תיקבע על סמך מספר גורמים ובהם הצהרות של גורמים ממשלתיים בכירים, רמת המוכנות של מערכות אכיפת החוק, ובחינה של הרטוריקה האלימה בחשבונות יוטיוב שונים בשבועות הקרובים.

במהלך פגישה עם המועצה האטלנטית אמרה ווייצ'יצקי כי "אני רוצה לאשר שאנו נסיר את השעיית הערוץ של טראמפ כאשר נקבע כי הסיכון לאלימות פחת. במקום שאנו עומדים היום קשה לי להגיד מתי זה יהיה, אבל די ברור שכרגע היכן שאנו עומדים ישנו עדיין סיכוי גבוה לאלימות".

כאשר החליטה להשעות את חשבונו של טראמפ, הודיעה יוטיוב כי החשבון הפר את מדיניות הרשת החברתית האוסרת על הסתה לאלימות. עם זאת, ווייצ'יצקי הוסיפה כי "התנהגותו של הנשיא לשעבר לא הובילה לביטול מלא של חשבונו ברשת החברתית".

על פי המדיניות של יוטיוב רק ערוץ שנסגר שלוש פעמים במהלך 90 ימים ייסגר לאחר מכן לצמיתות, כאשר סגרית חשבונו של טראמפ בחודש ינואר היתה הראשונה בלבד.

כזכור, טוויטר הודיעה כי היא סוגרת את חשבונו של טראמפ לצמיתות בעוד פייסבוק הודיעה כי ההשעייה של חשבונו של הנשיא לשעבר אינה מוגבלת בזמן.