טקסס ויתרה על מסיכות, וביידן הסתבך עם מוזיאון הניאנדרטלים

נשיא ארה"ב כינה את ההחלטה להסיר חובת מסיכות "חשיבה ניאנדרטלית", ואז הגיעה התשובה ממוזיאון הניאנדרטלים: "הם היו חכמים מכפי שאתה חושב".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א באדר תשפ"א

טקסס ויתרה על מסיכות, וביידן הסתבך עם מוזיאון הניאנדרטלים-ערוץ 7
ג'ו ביידן
BlessedbuyIsrael.com

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן העביר ביקורת על מושלי מדינות טקסס ומיסיסיפי, שהחליטו לבטל את חובת חבישת מסיכות הפנים, ולא ציפה כי יסתבך עם מוזיאון הניאנדרטלים.

ביידן תקף את מושל טקסס גרג אבוט ומושל מיסיסיפי טייט ריבס על החלטתם לבטל את חובת חבישת מסיכות הפנים וכינה אותה "חשיבה ניאנדרטלית".

במהלך פגישה עם כתבים בבית הלבן אמר ביידן כי "אני מקווה שכולם כבר הבינו שמסיכות אלה גורמות להבדל. אנו עומדים בקצה היכולת לשנות באופן מהותי את אופיה של המחלה הזו בגלל האופן שבו אנו מסוגלים לתת חיסונים בזרועותיהם של אנשים. הדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא החשיבה הניאנדרטלית שבינתיים הכל בסדר, תוריד את המסכה שלך, תשכח ממנה. זה עדיין חשוב".

הוא גם אמר כי עד סוף חודש מאי יהיו חיסונים לכל אזרחי ארה"ב. אלא שההערה של ביידן על "החשיבה הניאנדרטלית" גרמה לכעס בקרב ראשי מוזיאון הניאנדרטלים בארה"ב, שמיהרו להגיב לדבריו של הנשיא בחשבון הטוויטר של המוזיאון.

"ג'ו ביידן היקר. אנו מאשרים את הביקורת שלך בנוגע להחלטה לסיים את חובת חבישת המסיכות בכל רחבי המדינה. עדיין, אנו ממליצים לך בחום לבקר במוזיאון שלנו, ברגע שיתאפשר לך. הניאנדרטלים היו חכמים מכפי שאתה חושב", כתבו ראשי מוזיאון הניאנדרטלים.

למרות הביקורת של ביידן, עוד מדינות הודיעו כי יקלו בקרוב על ההגבלות, כאשר מישיגן תסיר את המגבלות על כמות המבקרים במסעדות ובמפגשים ציבוריים, שיקגו פתחה מחדש את בתי הספר הציבוריים, וסן פרנציסקו הודיעה על פתיחת בתי קולנוע, מוזיאונים ומכוני כושר.