האם אסתר חיות תעמוד לדין בהאג?

משרד החוץ הפלסטיני מאשים את מערכת המשפט בישראל כולה באחריות ל"פשעי מלחמה" ו"פשעים נגד האנושות" שבוצעו נגד הפלסטינים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א באדר תשפ"א

האם אסתר חיות תעמוד לדין בהאג?-ערוץ 7
מתקפה על השופטים
צילום: Marc Israel Sellem. POOL

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מאשים את מערכת המשפט הישראלי ב"פשעי מלחמה" ובמשתמע דורש למצות הדין עם ראשי מערכת המשפט בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

בהודעה שפרסם משרד החוץ הפלסטיני (שישי) נכתב: "בתי המשפט הישראליים ומערכת המשפט בישראל הם חלק בלתי נפרד ממשטר הכיבוש, ואחד הכלים הבולטים במתן לגיטימציה לפשעי הכיבוש המתמשכים, ההגנה עליהם ויצירת פתחים דרכים מבצעיהם יכלו לחמוק מעונש, והדבר (טענה בדבר היות מערכת המשפט בישראל עצמאית ומהימנה) לא יוליך שולל את שופטי בית הדין הפלילי הבינלאומי, ולא ישפיע על בתי המשפט במדינות (שונות)".

משרד החוץ הפלסטיני קרא למועצת הביטחון של האו"ם לספק הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני ולנקוט צעדים שיבטיחו את יישומה של החלטות האו"ם ובכלל זה החלטת מועבי"ט 2334, המכירה בכל שטח איו"ש ובמזרח ירושלים כשטחים כבושים.

בהקשר זה ציין משרד החוץ הפלסטיני, כי בית המשפט בישראל אישר פינוי שלוש משפחות פלסטיניות מבתיהן באל-שיח' ג'ראח לצורך אכלוס "מתנחלים", וכן אישר להנגיש את הכניסה לנכים במערת המכפלה.

הפעולות הישראליות נגד העם הפלסטיני הזוכות לאישור בתי המשפט, ציין משרד החוץ, מגיעות לכדי "פשע מלחמה ופשע נגד האנושות" הנשענים על מדיניות של "פשיזם".