דני שטג: הציבור הדתי לא מחונך לאלימות

השחקן דני שטג מתייעץ עם הרב חיים קנייבסקי מדי חצי שנה, ״הוא גדול הדור, מציל בני אדם. כשהוא אומר לפתוח תלמודי תורה יש לו סיבה חזקה״.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשפ"א

דני שטג: הציבור הדתי לא מחונך לאלימות-ערוץ 7
דני שטג
צילום: Moshe Shai/FLASH90

השחקן דני שטג סיפר בראיון למוסף ״7 לילות״ של ידיעות אחרונות על הכרותו עם הרב חיים קנייבסקי ויצא נגד המתקפה כלפי החרדים בתקופת הקורונה.

״הרב קנייבסקי הוא גדול הדור. אני מגיע להתייעץ איתו פעם בחצי שנה. התפקיד ב'השוטרים' הגיע בגללו. הוא בירך אותי שזה יקרה. הוא מחובר לגזירות שמימיות. הוא מציל בני אדם. וכשהוא אומר לפתוח תלמודי תורה, תאמינו לי שיש לו סיבה מאוד חזקה״.

שטג הגן על החרדים: ״היה עליהום כזה גדול על המגזר הזה, שהגיע ממש לשנאת חרדים. בתל אביב על הטיילת אין אחד עם מסכה. בבני ברק כולם עם מסכה גם בישיבה.

״הציבור הדתי לא מחונך לאלימות. לעומת זאת, היו כמה אלפים שעלו לבית ראש הממשלה, שאם הייתה להם אפשרות, אני לא יודע מה היו עושים לו", אמר.

שטג חלה בקורונה, ולדבריו המגיפה כולה היא סימן משמיים. "הקב"ה מסמן לנו שיש פה איזה כוח שהוא מעבר לכוחו של האדם. אלימות צפה היום מאוד חזק. רצח. הטרדות מיניות. והקורונה היא סוג של כוח עליון. שהנה, אני מראה לכם מה שהולך להיות פה".

"אני חושב שהמטרה שלו היא שנשים לב שהמציאות שבה אפשר לעשות הכל, נגמרה. יש כל מיני מגבלות שמטילות הרשויות והממשלה, אבל אני אומר, זו בעצם הוראה מבורא עולם שחבר'ה, יש פה מציאות חדשה שצריך לשים אליה לב ולהתנהג אחרת".