באילת: מנטה ענק נצפה בחוף הצפוני

עמרי עומסי פקח יחידה ימית במרחב אילת ברשות הטבע והגנים: "הבוקר זכיתי לפגוש בפעם השנייה בחיי במנטה ענק בחוף הצפוני באיילת".

ערוץ 7 , כ"א באדר תשפ"א

באילת: מנטה ענק נצפה בחוף הצפוני-ערוץ 7
מנטה ענק
צילום: עמרי עומסי, רשות הטבע והגנים

מנטה ענק, בגודל של 2.5 מטרים, נצפה היום (שישי) באופן נדיר בחוף הצפוני באילת.

עמרי עומסי פקח יחידה ימית במרחב אילת ברשות הטבע והגנים סיפר ,הבוקר זכיתי לפגוש בפעם השנייה בחיי במנטה ענק בחוף הצפוני באיילת. היום התצפית הייתה שונה כיוון שהפרט קטן מהפרט הקודם וגודלו כ 2.5 מטר ניתן היה לראות אותו כשהוא ניזון שהוא מפלנקטון".

עדי ברש דוקטורנטית באוניברסיטת חיפה ויו"ר עמותת כרישים בישראל הוסיפה "המין מנטה ענק הינו המין הגדול ביותר מבין הבטאים ואף נמצא בין חמשת דגי הסחוס הגדולים ביותר (כרישים ובטאים).

מנטה ענק מגיעה בדרך כלל לרוחב של 4.5 מטרים בבוגר, אך תועדו מנטות ברוחב של מעל 9 מטרים. כל זאת, מסינון פלנקטון ועל כן המנטה שוחה בגוף המים ומאתרת את הכתמים של יצורי הפלנקטון הקטנים.

מנטה הינה משאת נפשו של כל צולל הנכנס למים, אולם באילת תצפית כזאת היא נדירה, ועד היום באיסוף התצפיות של עמותת כרישים בישראל, תועדו מספר מועט של תצפיות. מנטת ענק נידוגה מסביב לעולם עקב הערך הגבוה של בשרה וסנפיריה והיא מוגדרת היום במצב שימור 'פגיע' ע"י האיחוד העולמי לשימור טבע (IUCN)".