סוגי מזוזות
סוגי מזוזות צילום: יח"צ

כל בית יהודי מתהדר במזוזות, הן בפתחים הפנימיים והן לצד דלתות הכניסה. וכפי שהישראלים עושים גם בתחומים אחרים, יותר ויותר אנשים בוחרים לאחרונה להתקין מזוזות ייחודיות, בעיקר כאשר מדובר בדלת הראשית של הבית (אך לא רק).

ואכן, המבחר רב. כיום ישנן מזוזות מיוחדות, מעוצבות בכסף, עם עיטורי זהב, בגילוף ועבודת עץ, בעבודת יד או בייצור המוני. אז כשמדובר על קניית מזוזה - כיצד בוחרים? להלן 3 גישות שיעזרו לך לבחור את המזוזה המושלמת עבורך.

ללכת עם התחושה

בדרך כלל אנשים מרגישים את המזוזה שלהם, הם רואים אותה ויודעים שהיא זו שתהיה להם מתאימה, או שיש להם בראש רעיון למזוזה שאותה הם רוצים – ואז פותחים בחיפושים אחרי בית המזוזה שתואם לחזון שלהם. קניית מזוזה היא לא עניין של מה בכך, היא נחשבת לאחד הרגעים המרגשים בחייו של יהודי - הרגע שבו הברכה שוכנת סוף סוף על הבית ועל בני משפחתו. כדאי ללכת עם תחושות הבטן ולבחור את המזוזה שאנרגטית מושכת אותנו אליה, בדרך כלל תחושת הבטן לא תטעה.

להתאים את העיצוב

לצד העובדה שאפשר לבחור על פי התחושה, כדאי גם לשים לב לעיצוב המזוזה כאשר מתאימים אותה לבית. לכל בית יש סגנון עיצוב אחר ואף על פי שכמעט כל מזוזה יכולה להתאים לכל בית, אפשר לבצע התאמה מושלמת כדי לזכות גם בהתאמה ברמה העיצובית. למשל, בבתים שבהם הסגנון הוא מודרני מאוד, מתקדם ומתחדש, עם קווים נקיים מאוד של עיצוב, מומלץ מאוד לבחור מזוזה יוקרתית, גדולה ומודרנית. לבתים שבהם העיצוב כפרי, חמים ומיוחד, מומלץ לבחור מזוזה מעץ, או מזוזה בסגנון עדין ומעוצב.

לא להתבייש לבקש סיוע

רכישת מזוזות היא גם השקעה רגשית עצומה ורבים מתלבטים לגביה. ניתן לקבל סיוע והמלצות על ידי אנשי המקצוע המתמחים בתחום כדי לבצע את הבחירה הטובה ביותר. לפעמים עצה קטנה של איש מקצוע ותיק תעשה את כל ההבדל. כדי למקסם את תוצאות העצה - מומלץ מאוד לומר לאיש המקצוע באיזה סגנון הבית מעוצב וגם להעביר את הסגנון באמצעות תמונות של הבית, לספר קצת על בני הבית ואיזה סגנון של מזוזה ראית ומצא חן בעיניך בעבר.

מזוזות קונים מאת המומחים

באתר קודש נט ניתן למצוא חפצי יודאיקה, תפילין, מזוזות וכל מה שיהודי מאמין זקוק לו - וזאת בצירוף שירות לקוחות זמין ונגיש המציב לנגד עיניו את השאיפות והרצונות שלך.

האתר הוקם על ידי הרב מימון שושן המוכר מתחום היודאיקה ולו ניסיון של 20 שנים כסופר סתם, בעל תעודות הסמכה מהרבנות הראשית. בהתאם לכך, באתר קודש נט ניתן למצוא בתי מזוזה הכוללים דבק דו צדדי, קלף כשר ובתי מזוזה מעוצבים ומיוחדים. המחירים הם ללא פערי תיווך ולמעשה הרכישה באתר היא ישירות מסופר הסתם, בהזמנה אונליין ובמבצעים מיוחדים והטבות לגולשים ברכישת מוצרים נוספים.

אתר קודש נט שם לו למטרה להנגיש את היהדות לכולם, בכל מקום ובכל זמן ובמחירים משתלמים במיוחד. לרכישת מזוזות מיוחדות, כולל ייעוץ והדרכה, מומלץ להיכנס לאתר קודש נט, לבחון את הקטלוג יותר מקרוב וליצור קשר לשאלות נוספות.

לאתר קודש נט לחצו כאן