גדעון סער: "אתם תופתעו מיום הבחירות"

יו"ר תקווה חדשה: "אני היחיד שיכול להקים ממשלה". על נתניהו: "לא ימין ולא נעליים". על יו"ר מרצ אמר: "לא יוכל להיות חלק מממשלתי"

103FM , כ"ג באדר תשפ"א

שבועיים ויומיים לבחירות, ובמפלגתו של גדעון סער, תקווה חדשה, שומרים על אופטימיות. בסדרה של ראיונות מדגישים בכירי המפלגה, לרבות היו"ר גדעון סער, כי רק הם יוכלו לעמוד בראש קואליציה רחבה ומאחדת, עם רוב שיחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מנגד, תוצאות הסקרים, אשר לא מנבאות למפלגה מספר מנדטים גבוה, ומנגד מציגות עלייה מתמדת של יש עתיד, שהתבססה זה מכבר כמפלגה השנייה בגודלה.

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער שוחח הבוקר (א') עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm, והביע חשש שאם לא יצליח להקים ממשלה, ישראל תהפוך למדינה אחרת. "עשיתי את הדבר היחיד שמנהיג חייב לעשות - ללכת עם האמת שלו", אמר, והצהיר: "אני מחויב ב־100 אחוזים להחליף את השלטון. לצערי אינני רואה את בנט במקום הזה. אני אעשה כל מה שאפשר כדי להחליף את השלטון".

לדבריו, יש ציבור ענק שרוצה שינוי ומבין שרק מי שנמצא ימינה מהמרכז יוכל להוביל אותו. "נתניהו של היום, בניגוד לעבר, מעדיף את האינטרס האישי שלו", הדגיש, "כשמקבלים תכתיבים מהחרדים, זו לא ממשלת ימין על מלא. לא ימין ולא נעליים".

סער התייחס להתבטאויות של יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בעד ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג לחקור את ישראל על פשעי מלחמה: "ננהל מלחמת חורמה נגד ההחלטה של האג, וניצן הורוביץ לא יוכל להיות חלק מהממשלה אם יתמוך בזה".