מוסלמים בהר הבית
מוסלמים בהר הבית צילום: סלימאן קאדר. פלאש 90

בשבוע החולף החל ברשת הטוויטר קמפיין רחב היקף, יוזמת בלוגרים ואנשי תקשורת סעודים תחת ההאשטג "כיוון התפילה של היהודים לא חשוב לי".

הקמפיין, שנועד להדגיש ולהבליט את חשיבות מכה ומדינה כמקומות הקדושים לאסלאם, ולבטל את חשיבות ירושלים והר הבית, חרך את רשת הטוויטר.

בין המסרים הבולטים ביותר בקמפיין היו שכתבו כי "כיוון התפילה של היהודים אינו חשוב לנו, מה שחשוב לנו הוא המולדת שלנו בלבד", בהתייחס לסעודיה. את הציוץ הזה כתב קריקטוריסט סעודי מוכר בשם פהד אלג'בירי.

ציוץ אחר באנגלית של איבתסאם ממרוקו מבקש לחזק את הקמפיין הסעודי כאשר היא מדגישה שאין להר הבית חשיבות מיוחדת למוסלמים, ומייחלת לבניין בית המקדש השלישי ולהגעה של השלום איתו לכל העמים.

הקמפיין מהווה לדברי הסעודים תגובת נגד אל מול הפלסטינים שנוהגים להעליב ולהשפיל את הממלכה הסעודית על שיתוף הפעולה שלה עם ישראל, גם ברשת וגם בהפגנות רבות בהר הבית בימי שישי. תגובתם של הסעודים היא להדגיש שאלאקצא הוא מסגד ככל המסגדים, אך כיוון התפילה של המוסלמים הוא לעיר מכה ואליה בלבד.

תום ניסני, מנכ"ל הקרן למורשת הר הבית והמקדש, ציין "בסופו של דבר מתברר שוב ושוב שהמכשול העיקרי בהתקדמות לקראת מימוש הקריאה: הר הבית בידינו, הוא אנו עצמנו. כעת גם הסעודים והמרוקאים מדגישים את הקשר האיתן של העם היהודי להר הבית ואת פחיתות חשיבותו לאסלאם. זו הזדמנות היסטורית לגרש את הווקף העוין מהר הבית ולהעביר אותו לניהול ישראלי מלא שיאפשר חופש גישה ודת מלא להר בשיתוף האמירתים, הסעודים והמרוקאים, ליהודים ולאלו שאינם ושיגיעו למטרות של שלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו