האופרה הישראלית חוזרת

האופרה חוזרת עם "הסופרניות" -סולניות האופרה בליווי תזמורת האופרה  בלהיטים הגדולים מהאופרות האהובות
ו"שיר עברי"- קלאסיקה ישראלית בלבוש אופראי

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ג באדר תשפ"א

האופרה הישראלית חוזרת-ערוץ 7
האופרה חוזרת
צילום: האופרה הישראלית

שנה חלפה מאז התקיים המופע האחרון על במת האופרה הישראלית, ושערי בית האופרה ייפתחו מחדש השבוע, לקהל הרחב.

בתכנית האמנותית קונצרטים בהשתתפות סולניות האופרה הישראלית שיועלו במהלך מרץ, וחמש הפקות אופרה חדשות שיועלו מחודש אפריל ועד חודש אוגוסט.

בחדרי החזרות כבר החלו העבודות על המופעים החדשים, ואילו על הבמה ומאחורי הקלעים מבוצעות עבודות שנועדו להכשיר את כל המערך הטכני האדיר של בית האופרה לפעילות מחודשת. ההתרגשות של כל האמנים והעובדים לקראת המפגש המחודש עם הקהל מורגשת בכל פינה של בית האופרה.

צח גרניט, מנכ"ל האופרה: "אין דבר בעולם שיכול להחליף את המפגש החד פעמי שמתרחש בזמן המופע בין האמנים לבין הקהל. המפגש הזה מעניק טעם לחיים לכל המשתתפים בו. אי אפשר לתאר עד כמה המפגש הזה היה חסר בשנה האחרונה לכל אחת ואחד מאתנו. ועכשיו אנו משקיעים את כל כוחותינו כדי שהפגישה החוזרת עם הקהל שלנו אחרי תקופה כה ארוכה תהיה בלתי נשכחת".

החודש, תעלה האופרה הישראלית שני קונצרטים חגיגיים:

הסופרניות ובו סולניות ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בניצוחו של דוד זבה, יבצעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך אופרות אהובות, ובהן: חליל הקסם, דון ג'ובאני, לה טרוויאטה, כוחו של גורל, סיפורי הופמן, מאדאם באטרפליי והפתעות מוסיקליות נוספות.

ו-שיר עברי –קונצרט ובו מיטב הקלאסיקה העברית בביצועים חדשים של סולניות האופרה, בליווי תזמורת סימפונט רעננה ובניהולו המוסיקלי של דוד זבה.

המופע החל במהלך השנה האחרונה כפרויקט דיגיטלי שבו הקליטה האופרה ביצועים חדשים ליותר מ-30 שירים, ועתה ניתן יהיה לצפות על הבמה בשירים שהפכו לחלק מה-DNA של הישראליות: "היו לילות",", "ללכת שבי אחרייך", "מכורה שלי", "לו יהי", "יהיה טוב" ועוד רבים אחרים.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הכניסה לבית האופרה תהיה לבעלי תו ירוק / תעודת מתחסן בלבד, וההושבה באולם תהיה תוך שמירת מרחק בין כל זוג רוכשי כרטיסים (על פי ההנחיות ייכנסו לכל מופע 300 איש בלבד, שיתפרסו על 1,500 המושבים שבאולם). כל המופעים יתקיימו ללא הפסקה ואורכם יהיה כשעה וחצי.