השר הרב רפי פרץ: חוזרים לשגרה. מה שהיה נורמאלי הפך פתאום לאטרקציה

מרחובות ירושלים מספר שר המורשת וירושלים על חג החזרה לשגרה, ובטוח בניצחון ישראל גם מול בית הדין בהאג הנוהג בצביעות כמעט אנטישמית

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באדר תשפ"א

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, בראיון לערוץ 7 מרחובות ירושלים העושים את צעדיהם החוזרים לשגרה לאחר ימי המגבלות וההנחיות.

הרב פרץ מתאר את שמחת בעלי העסקים התושבים בבירה. "אנחנו ממש ביום חג. אני מסתובב במלונות, בעסקים ובמסעדות והכול כאן שמח. בתי הקפה מלאים ואנשים מסתובבים, קונים ואוכלים. מה שהיה פעם נורמאלי הפך לאטרקציה".

בדבריו מדגיש הרב פרץ כי החזרה לשגרה בוצעה בזהירות ובשלוש פעימות לאחר בדיקות קפדניות ולאור כמות המתחסנים הדמיונית, כהגדרתו. "כבר למעלה משלושה מיליון אזרחים אחרי חיסון שני. ראינו ששלושה אחוז מהחולים קשה הם מהציבור שהתחסן. הציבור מקפיד על תו ירוק ותו סגול. אני מעריך בזהירות שאם נקפיד על הכללים אנחנו עם הפנים בחוץ".

על מתנגדי החיסונים אומר הרב פרץ כי הוא אינו מבין את הדבר, "גדולי ישראל אמרו דברים ברורים ואיתם גדולי המדענים והרופאים שאומרים שהחיסון הוא טוב. צריך להיזהר מהזהירות היתרה ולעשות את החיסון בשמחה. הייתי חולה בקורונה ועם זאת התחסנתי. זו אחריותנו, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

בדבריו דוחה הרב פרץ את הטענות כלפי ראש הממשלה כאילו החלטותיו נובעות משיקולים פופוליסטיים של טרום בחירות. "אני רואה את נתניהו יומם ולילה בשנה האחרונה. בכל הסגר הראשון והשני הוא קיבל החלטות מאוד לא פופוליסטיות. הוא שוקל שיקולים ענייניים ביותר. גם עכשיו צריך להיות קשורים לקולות ולהיזהר מלעשות צעדים שייקחו אותנו צעדים אחורנית".

בהתייחס להחלטת בית הדין בהאג אומר הרב פרץ: "זו בושה וחרפה. הצבא הכי מוסרי בעולם, הצבא שפועל באמות מידה שהעולם נדהם מהם ואני אומר זאת מהיכרות צמודה עם הצבאות הזרים, את הצבא הזה רוצים להאשים? עשינו את הדברים בצורה שסיכנה את החיים שלנו. חברים שלי נהרגו בגלל הדברים הללו ובושה שבהאג בצביעות ובצורה כמעט אנטישמית פועלים נגדנו, אבל ידינו תצליח גם בעניין הזה ונצא נקיים".

לקראת חג הפסח מקווה הרב פרץ כי שלא כבשנה שעברה החג יתקיים בחוג המשפחתי הרחב כראוי לחג וכפי שהורגלנו בשנים עברו.