נתניהו וליאון בבית הקפה
נתניהו וליאון בבית הקפהצילום: דוברות

שר הביטחון ושר המשפטים בני גנץ הגיב אחר הצהריים (ראשון) לדברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ביקור ב"קפה גן סיפור" בן סאקר בירושלים.

נתניהו האשים את היועצים המשפטיים בבלימת תוכנית סיוע לעסקים ואף קרא להם לבעלי עסקים להפגין מול בניין משרד המשפטים ברחוב צלאח א-דין במזרח העיר.

גנץ הגיב: ''ביבי, זה דבר שקר. רק ביום חמישי האחרון העברתם טיוטה חלקית מאוד של הצעת החוק לעיון היועץ המשפטי לממשלה שעובד על כך ממש ברגעים אלו, אחרי חודש שסירבתם להעבירה. הקריאה שלך לציבור לעלות על משרד המשפטים מסוכנת וגובלת בהסתה.

''אני קורא לך לחזור בך באופן מיידי- אם יהיו מראות כמו שראינו בארה"ב של פריצה למשרד המשפטים- הדם יהיה על ידיך. אני אעמוד מולך בכל פעם שתנסה לפגוע במערכת המשפט ולא אאפשר לך להרים את ידך על מי שממלאים את תפקידם ועובדים לילות כימים בכדי לסייע לנו במאבק מול הקורונה", הוסיף שר הביטחון.

כאמור, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים משה ליאון פתחו את הבוקר (ראשון) עם קפה ועוגה ב"קפה גן סיפור" שבגן סאקר במטרה לפרגן לעסקים ירושלמים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר "אני קורא לכל הירושלמים לצאת ולפרגן לבעלי העסקים בימים אלה וכמובן להמשיך ולהתחסן. רק יחד ננצח את הנגיף".

מכחול לבן נמסר: "היום נתניהו חצה עוד קו אדום בהסתה נגד מערכת המשפט וקרא לתומכיו לעלות למשרד המשפטים, כל זאת בטענה שקרית ומופרכת. רק כחול לבן חזקה תמנע מנתניהו לממש את מזימת אפריל שלו לדרוס את שומרי הסף, לפטר את היועץ המשפטי ולבטל את המשפט שלו. זה או בני גנץ חזק או ביבי לתמיד".