הרב איתיאל בר לוי
הרב איתיאל בר לויצילום: אוריאל הברמן

על רקע חזרת עולם התרבות לחיים והסרת חלק מההגבלות, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך יקיים השבוע את הכנס השנתי שיעמוד בסימן "התרבות היהודית חוזרת לבמה".

בכנס, שיתקיים במלון יו-מג'יק פאלאס באילת בימים שלישי עד חמישי השבוע, יקחו חלק למעלה מ-150 מנהלי תרבות יהודית מרשויות מקומיות ואזוריות ברחבי הארץ שיגיעו על מנת להעשיר את הפעילות שהם מקנים למאות אלפים במשך השנה, על ידי תכנים חדשים ומגוונים, חשיפה לז'אנרים חדשים בתרבות היהודית, חשיפה לאמנים חדשים וותיקים ואורחים נוספים.

מטרת הכנס היא להעשיר ולהעצים את פעילות התרבות היהודית בכל רשות, ליצור שיתופי פעולה, לרתום ולהוסיף קהלים חדשים לפעילות השוטפת וכן ללמוד אחד מהשני בלמידת עמיתים. בנוסף, יתקיימו מפגשים לפי נושאים: פעילות תרבות נשית, הדתה, מרכזי משפחה, תרבות יהודית במגזר החרדי ועוד.

הכנס ייפתח עם דבריו של מנהל האגף, הרב איתיאל בר לוי ויתקיימו בו הופעות שונות, ביניהן של יונתן רזאל מארח את אמיר דדון.

הרב איתיאל בר לוי, ראש האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך: "שנה נוספת לכנס תרבות יהודית, כשהפעם התזמון הוא מרגש ממש עם חזרת ההופעות על פי ההנחיות, גם התרבות היהודית חוזרת לחיים ולבמה. הכנסים האחרונים הוכיחו כי הם מעשירים את עולמם של מנהלי תרבות יהודית ומעצימים את הפעילות בכל אחת מהרשויות בהן הם פועלים. גם השנה נמשיך במסורת המוצלחת - על פי ההנחיות המחייבות ונביא תרבות יהודית לכל רחבי ישראל".