שווייץ אישרה איסור לבישת בורקה בציבור

הצעת החוק קובעת כי ייאסר על נשים מוסלמיות לחבוש כיסוי פנים מלא במקומות ציבוריים ובהם קניונים, משרדי ממשלה, בתי ספר ועוד.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשפ"א

שווייץ אישרה איסור לבישת בורקה בציבור-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

יחד עם צרפת, בלגיה ואוסטריה, גם שוויץ אוסרת על כיסוי פנים מוסלמי במקומות ציבוריים. לאחר ספירת 99 אחוזים מהקולות, תמכו בהצעת החוק 51.5 אחוזים מהמצביעים.

על פי רשת השידור SRF אחוזי התמיכה הסופיים בהצעת החוק אמורים לעמוד על 52 מול 48 אחוזי מתנגדים. ה

הצעת החוק, שהוגשה על ידי "מפלגת העם" הימין קיצונית, קובעת כי ייאסר על נשים מוסלמיות לחבוש כיסוי פנים מלא במקומות ציבוריים ובהם קניונים, משרדי ממשלה, בתי ספר ועוד. המקומות היחידים בהן יתאפשר לנשים המוסלמיות להמשיך ולכסות את פניהן יהיו במקומות התפילה ולמנהגים מוסלמיים מסורתיים.

וולטר וובמן, אחד מיוזמי החוק מ"מפלגת עם" השוויצרית, טען כי מדובר בחוק הכרחי. "כיסוי פנים מוסלמי הפך לסמל לאיסלם הקיצוני והפוליטי שהפך לבולט יותר ויותר ברחבי אירופה, ואין לו מקום יותר בשוויץ. המסורת שלנו בשוויץ היא שאתה מראה את הפנים שלך במקומות ציבוריים. זהו סימן לחרויות הבסיסיות שלנו", אמר וובמן.

במועצה המרכזית למוסלמים בשוויץ, לעומת זאת, גינו בחריפות את "החוק הגזעני והסקסיסטי" לדבריהם, שגורם לאפליה לנשים מוסלמיות במדינה. "מדובר ביום חשוך עבור המוסלמים. ההחלטה של ​​היום פותחת פצעים ישנים, מרחיבה עוד יותר את עקרון אי השוויון המשפטי, ושולחת אות ברור של הרחקה למיעוט המוסלמי", נמסר בהודעה.

הצעת החוק מגיעה למרות הנתונים שפורסמו על ידי אוניברסיטת לוצרן ולפיהם רק 30 נשים מוסלמיות לובשות את הניקאב, כיסוי הפנים המוסלמי. בשוויץ מתגורר מיעוט של 5 אחוז מוסלמים מקרב 8.6 מיליון תושבי המדינה.