אריה דרעי: נקים ממשלה בראשות נתניהו - עם בנט

יו"ר ש"ס משוכנע: ראש הממשלה הבא יהיה נתניהו עם החרדים, הדתיים ובנט, וגם סער יבוא. לגדעון ונפתלי יש סיכוי לגרד מספר חד-ספרתי של מנדטים.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשפ"א

אריה דרעי: נקים ממשלה בראשות נתניהו - עם בנט-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי אמר היום (ראשון) כי אינו פוסל את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אך הוא לא רואה תסריט שבו מפלגתו יושבת בממשלה תחת לפיד.

"אני לא חושב שזה מעשי כיוון שנקים ממשלה לאומית בראשות נתניהו", אמר דרעי בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בתוכנית שלי וגואטה בכאן רשת ב. "נוח ללפיד לא לתקוף אותנו עכשיו. אני מעולם לא פסלתי את לפיד, זה הוא פסל אותי ועכשיו הוא מתעלם ממני".

דרעי התייחס בריאיון גם למתקפות בעת האחרונה של גדעון סער נגד החרדים ואמר כי "גדעון בעצמו לא מאמין במה שהוא אמר. הראיה לכך היא שבמשך חודשים ארוכים הוא וחבריו ניסו לקבוע פגישות ולתכנן דברים. הוא מבין שהחרדים שותפים שלו ובלעדיהם אין לו ממשלה.

''סער אומר דברים שהם לא אמת כדי להציל את המנדטים שעוד יש לו על ידי להכות בחרדים. הם באמצע קמפיין, יום אחרי הבחירות הם ינסו לחבק את החרדים".

על האפשרויות להקמת ממשלה לאחר הבחירות אמר יו"ר ש"ס: "לפי מה שאני רואה, אמרתי את זה גם לפני חודשיים, ראש הממשלה הבא יהיה נתניהו עם החרדים, הדתיים ובנט. וכשהממשלה תקום גם סער יבוא. אני מעריך שלגדעון ונפתלי יש סיכוי לגרד מספר חד-ספרתי של מנדטים. לא פוסל שש"ס תהיה מפלגה יותר גדולה מהם. אנחנו נביא 61 ויותר בלי סער וליברמן ונקים ממשלה. בשלב שני הממשלה תתרחב ליותר מכך. לא רואה אפשרות שלא".

דרעי התייחס בריאיון גם לדברים שאמר בשבוע שעבר ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה נגד גיורים צה"ליים: "אמירה לא נכונה, מיותרת ולא חכמה. יש רק גוף אחד שמוסמך לתת ביקורת על הגיורים של הצבא – הרבנות הראשית לישראל. לי כואב הלב על הפסיקה של בית המשפט של הכרה בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים".