ירון זליכה
ירון זליכהצילום: ערוץ 7

גורמים במרצ מבהירים היום (ראשון) כי אין בכוונת המפלגה לפרוש מהמרוץ לכנסת "בשום מחיר", חרף הסכנה שלא תעבור את אחוז החסימה, נוכח כמה סקרים שפורסמו בימים האחרונים.

בחדשות 13 דווח כי במפלגה הכלכלית של פרופ' ירון זליכה קיים הרבה לחץ פנימי של חלק מהחברים לפרוש, בשל מצבה של המפלגה בסקרים.

מספר 3 ברשימה, פרופ' יורם יובל, הודיע בפוסט בפייסבוק שאם היא לא תעבור בסקרים את אחוז החסימה עד ה-16 בחודש, הוא יסיר את שמו מרשימת המועמדים כדי לא לפגוע בסיכויים להחלפת נתניהו.

גורמים במפלגה של זליכה אמרו לחדשות 13 כי חלק גדול מהמצביעים שלהם שייכים לגוש הימין, כך שגם אם לא יעברו את אחוז החסימה, יאבדו יותר קולות של הימין, והמחנה להפלת נתניהו לא ייפגע.

כזכור, על פי הסקר האחרון של חדשות 13 מרצ מגרדת בקושי את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים, ואילו המפלגה של זליכה זוכה ל-2.1% מהקולות, רחוק מהמינימום ההכרחי כדי להיכנס לכנסת.

עוד על פי הסקר, הליכוד מקבלת 27 מנדטים, כפי שקיבלה בסקר הקודם. מנגד, יש עתיד מתחזקת במנדט נוסף מאז הסקר האחרון ועומדת כעת על 19. תקווה חדשה נחלשת בשני מושבים וקיבלה 11 מנדטים. ימינה בראשות נפתלי בנט שומרת על יציבות מהסקר הקודם – עם 11 מנדטים גם היא.

הרשימה המשותפת (ללא רע"מ) מקבלת 8 מנדטים, וש"ס ויהדות התורה עם 7 מנדטים כל אחת – ללא שינוי מהסקר האחרון. ישראל ביתנו עולה במנדט אחד ועומדת כעת על 7 העבודה מקבלת 6 מנדטים, והציונות הדתית מתחזקת במנדט אחד ועומדת על 5. מלבד מרצ, גם כחול לבן ורע"מ – עם 4 מנדטים כל אחת.