פרובוקציה בכותל: "נשות הכותל" התעמתו עם המאבטחים והמשטרה נשות הכותל

"נשות הכותל" הגיעו הבוקר (שני) לכותל המערבי על מנת לקיים תפילה מיוחדת לרגל יום האישה הבינלאומי, יחד עם מועמדת מפלגת ״ישראל ביתנו״ עו״ד בתיה כהנא, כשהן נושאות ספר תורה, על מנת לקרוא בתורה במקום.

בכניסה לכותל התעמתו עו"ד כהנא דרור והנשים עם מאבטחי הכותל והמשטרה על רקע ניסיונן להכניס ספר תורה לרחבה, ובסיום העימות הוחרם הספר.

כהנא דרור תקפה את התנהלות המאבטחים, "לא ייאמן כי בנכס הלאומי החשוב לעם היהודי כולו עוצרים אישה יהודיה עם ספר תורה בדרכה להתפלל בכותל, ומונעים ממני את הזכות להתפלל בכותל, משל הינו תחת שלטון המנדט ולא שלטון יהודי".

לדבריה, "עומד במקום משמר הכותל, עושה דברו של השלטון האבסולוטי של רב הכותל החרדי, ומונע את כניסתי בגופו, והמשטרה, שהפקיעו את סמכותה במקום, עומדת מנגד חסרת אונים. לאף רב ולאף זרם אין מונופול על היהדות, ולא יכתיב לי כיצד לממש את יהדותי ואמונתי. התרגלנו שהיהדות הפכה להיות בת ערובה של פוליטיקאים חרדים שעושים במדינה כרצונם. אמשיך להילחם על היהדות - וגם את הכותל נשחרר".

יוכי רפפורט, מנכ"לית נשות הכותל, ציינה, "ביום האישה הבינלאומי קיבלנו שוב תזכורת כואבת למצבן העגום של נשים בכותל המערבי, לאפליה, להדרה ולהשתקה המתרחשת במקום - והכל בחסות רב הכותל, משרת ציבור שחוטא לתפקידו ואינו משרת את הציבור אלא את הפוליטיקה החרדית הבדלנית והמדירה. נמשיך להגיע לכותל מידי חודש בחודשו, כפי שאנחנו עושות כבר 32 שנים ולהיאבק על הכותל ועל דמותה היהודית של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו