נמל תעופה
נמל תעופהצילום: ISTOCK

לפי החלטת בית משפט השלום דיילת קרקע בת 25 תקבל פיצוי של כ-166.5 אלף ש"ח בעקבות תאונה שהתרחשה בגלל הגישה למקום מושבה של הדיילת בעמדות הצ'ק-אין בנמל התעופה בן גוריון, כך דווח באתר 'גלובס'.

עוד דווח באתר כי את התביעה הגישה הדיילת נגד אל על, נגד רשות שדות התעופה ונגד חברת הביטוח הראל.

[באחת הפעמים בהם ניסתה הדיילת להגיע למקום מושבה, המחייב דריכה על המסוע,, נתקעה רגלה הימנית במסוע, ונגרמה לה חבלה שהובילה לניתוח בברך בעקבות פגיעה חמורה. מה שהוביל לקבלה של 10% נכות מהועדה הרפואית של ביטוח לאומי ועל פי המלצת מומחה מטעם בית המשפט.

השופטת רנה הירש מתחה ביקורת על הגישה לכניסה וליציאה מהדלפקים באמצעות מדרגת המסוע, אחרי שבדיון אף סופר על מקרים נוספים שבהם נפלו עובדים מהמסוע.

עוד קבעה הירש כי על חברת אל על כמעסיקה של התובעת נפסק כי החברה פעלה באופן שאינו סביר, "כאשר הסיכון שפציעה בעת עלייה או ירידה על המסוע המוגבה הוא סיכון ברור וידוע שהתממש בעבר, וניתן היה להימנע ממנו באמצעות התקנת אמצעי בטיחות פשוטים. על כן, קמה אחריותה של הנתבעת 1 (אל על) לפציעת התובעת ולנזקים שנגרמו לה בשל כך".

עוד גופים שנמצאו אחראיים לפציעה הם רשות שדות התעופה, האחראית על התשתית הפיזית של תנאי עבודתה של התובעת. נאשמת נוספת היא התובעת עצמה, שנמצאה אחראית לפציעה, בית המשפט קבע כי היא אשמה בחלק של 15% מפציעתה, ובעקבות כך הוקטנו דמי הפיצוי.