רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

העיתונאי רביב דרוקר, פרשן חדשות 13, שוחח הבוקר (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב והסביר כיצד הוא רואה את ההתפתחויות בגזרה הפוליטית והסכנה מפני בחירות חמישיות.

רביב דרוקר התייחס לאירועים שהתרחשו בימים האחרונים, וטען כי יש ביכולתם לשנות את תוצאות האמת ביום הבחירות: "בנט שם מכשולים עצומים על דרכה הקשה ממילא של הקואליציה להחלפת נתניהו. כשבנט אומר שלא יישב תחת לפיד עם מרצ, הוא מקרב אותנו לבחירות חמישיות או לקואליציית נתניהו".

הוא התייחס לטענות כי הבטחות שפוליטיקאים מפזרים לכל עבר בתקופת בחירות, לא בהכרח יתקיימו ביום שלאחר מכן, ואמר: "ראינו 3 מערכות בחירות שזה מאוד משנה, הפוליטיקאים שלנו דבקו בחרמות שלהם. כולם מזכירים את גנץ שנכנס, אבל עד שהוא נכנס היו 2 מערכות בחירות, ששורה ארוכה של פוליטיקאים קיבלו הצעות מאוד מפתות לשבור את מילתם ואף אחד לא הסכים". לכן הוא סבור כי "אם בנט יעמוד במילתו, יהיו בחירות חמישיות".

בהמשך דבריו, התייחס לדברים שכתב על יו"ר האופוזיציה ויש עתיד ח"כ יאיר לפיד: "יכול להיות שנולד לפיד חדש. הרמיזה העבה כי הוא מוכן לא להיות ראש ממשלה על מנת להזיז את נתניהו, זה לא הלפיד שאני מכיר. אם אכן יש לפיד חדש, זה יקל על הקואליציה המסובכת. הרוטציה של גנץ ולפיד לעולם לא הייתה קיימת. לא היה תסריט בעולם שגנץ ולפיד יחלקו בראשות הממשלה. במקרה הכי טוב המספרים אמרו שגנץ ונתניהו יכולים לחלוק הרוטציה".

כמו כן, הביע את דעתו באשר לאפשרות שנתניהו יענה לקריאתו של לפיד להתמודד מולו בעימות טלוויזיוני: "נתניהו בטח מחכה עם זה ממש לרגע האחרון. אני רואה סרט שזה קורה כי נתניהו מסתכל על המספרים, הוא רואה שהצמיחה שהוא חזה עוד לא הגיעה. ממה שאנחנו מכירים את נתניהו אין לי ספק שאם יש שפן הוא מחכה איתו לשבוע האחרון. הכוח הגדול שלו זו האנרגיה, האיש כאילו ביומו הראשון בפוליטיקה, רעב יותר מכל מתחריו יחד. האם זה מביא קולות? לעולם לא נדע עד הסוף, אבל בטוח שזה יותר טוב מלא להיות רעב".

איך זה ייגמר?

"הלוואי הייתי יודע. בניגוד לתחושה ברחוב של שעמום, אני ממש במתח".