סרטונים אנונימיים: בן גביר מאשים את הבית היהודי, במפלגה מכחישים

במפלגת עוצמה יהודית טוענים כי אנשי הבית היהודי עומדים מאחורי הפצת סרטוני תעמולה נגד הרשימה של עוצמה יהודית וציונות דתית.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

סרטונים אנונימיים: בן גביר מאשים את הבית היהודי, במפלגה מכחישים-ערוץ 7
מי מפיץ נגדם תעמולה אנונימית?
צילום: דוברות וערוץ 7

מפלגת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר טוענת כי אנשים המזוהים עם מפלגת הבית היהודי מפיצים סרטוני תעמולה אנונימיים נגד הרשימה של בן גביר ובצלאל סמוטריץ' - ''רשימת הציונות הדתית''.

עו"ד חנמאל דורפמן, המייצג את בן גביר ועוצמה יהודית, שלח מכתב התראה למנכ''ל הבית היהודי יגאל דנינו, שבו כתב כי ''בשבוע האחרון מופצים סרטונים בהם תעמולת בחירות ברורה נגד מרשיי, כאשר הסרטונים לא מזוהים ו/או משויכים''.

דורפמן מזכיר כי ועדת הבחירות לכנסת קבעה חובת שקיפות בעת הפצת תעמולה ובמסגרת זו נקבע איסור להפצת תעמולה מבלי לציין מי הגורם האחראי לה.

''לפי מידע שהגיע למרשיי, מאחורי חלק מהפרסומים עומדים אנשי הבית היהודי'', כותב עו"ד דורפמן, ''נוכח זאת, ובטרם נקיטת הליכים משפטיים, אבקש לקבל עד היום בשעה 16:30 את תגובת מפלגת הבית היהודי, והאם היא אחראית למי מהפרסומים.

''ככל שלא תפעל הבית היהודי כנדרש לעיל, לא יהססו מרשיי לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותם, לצורך שמירה על זכויותיהם, מניעת המשך הפרתן והסדרת פיצויים בגין כך'', כותב דורפמן המייצג כאמור את מפלגת עוצמה יהודית ובן גביר.

נציין כי במפלגת הבית היהודי מכחישים כל קשר לסרטונים האנונימיים ואף בוחנים הגשת תביעת דיבה נגד מי שיטען שמדובר בתעמולה של המפלגה.