להגביל ילודה בעם ישראל? בושה וחרפה

יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים, מגיב בערוץ 7 לדברי שר החקלאות אלון שוסטר שהציע לדון בקצב הילודה, "זה בדיוק מה שפרעה רצה - שעם ישראל לא יתרבה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים, מגיב בערוץ 7 לדברי שר החקלאות אלון שוסטר (כחול לבן) המבקש לדון בהגבלת הילודה בישראל.

"קראתי את מה שאמר שר החקלאות והזדעזעתי. איך יתכן ששר בישראל מחקה את פרעה? זה בדיוק מה שפרעה רצה - שעם ישראל לא יתרבה. לא יעלה על הדעת דבר כזה. מאז פרעה עד היום לא היה דבר כזה. רצו להשמיד אותנו אבל לא להקטין את הילודה של עם ישראל".

ד"ר שוסהיים מזכיר: ''רק לפני 80 שנה איבדנו בשואה שישה מיליון יהודים ובאנו לארץ ישראל בשביל מה? ששר בישראל יאמר שצריך להקטין את הילודה? כל ילד מביא שמחה וברכה למשפחה. אני עונה לשר מכאן 'כן ירבה וכן יפרוץ', עם ישראל ימשיך להתרבות".

שוסהיים ממשיך ודמעות זולגות מעיניו, "לא יכול להיות שמישהו או שר יתערב על הדבר הכי אינטימי של בני הזוג והאישה. מעולם אנחנו לא עשינו פרסום כדי להביא ילדים אלא לעידוד הילודה. להציל ילדים שהם כבר קיימים אבל לא פרסומים להביא ילדים. כל התנועות הפמיניסטיות בישראל צריכות להתקומם על דבריו של שר החקלאות. דבריו הם בושה וחרפה".

איך אגודת אפרת התמודדה עם מגיפת הקורונה והמצב הכלכלי הקשה שהיא יצרה?

"בשנה האחרונה התמודדנו עם לחץ אדיר. עליה של 60 אחוז בכמות הנשים שדרשו סיוע בעקבות המצב הכלכלי שנגרם מהקורונה. נשים רבות שקלו להפסיק הריון כי הבעל או האישה הפסיקו לעבוד וחששו שלא יעמדו בהוצאות. לצערי גם רבים מהנשים עשו הפלה. אנחנו לא מקבלים אגורה מהמדינה ואנחנו צריכים לארגן תקציבים וב"ה עמדנו במשימה. לקחנו הלוואות ועשינו הכל כדי להציל עוד תינוק ולמלא את השליחות שקיבלנו על עצמנו. לא יעלה על הדעת שבגלל כסף נפסיק חיים".

מספר הילדים שהצלתם מאז ועד היום עומד על כמעט 80 אלף.

''אנחנו מתקרבים בימים אלה ל-80 אלף נשים שאגודת אפרת עזרה להן להמשיך את ההריון והמספר הזה לא כולל את עשרות אלפים שהצלנו על ידי הרצאות ופרסומים. לצערי אני גם חושב על אלה שעשו הפלה. כל שנה 40 אלף נשים עושות הפלה בישראל ולאגודת אפרת יש עוד עבודה רבה".

"אנחנו בימים אלה נערכים לחג הפסח. כ-3000 אלפים חבילות מלאות ביין, מצות, מטרנות וחיתולים מצפון ועד דרום ניתן לנשים שהמשיכו את ההריון. אין לנו מקרה אחד מכל ה-80 אלף נשים שהאישה היום מצטערת שלא הפסיקה את ההריון. כולן מאושרות ושמחות".