התלמידה שיקרה – וראש המורה נערף

תלמידה בת 13 טענה כי המורה סמואל פאטי הציג קריקטורות של הנביא מוחמד, מה שגרם לעריפת ראשו. השבוע הודתה כי שיקרה ולא היתה בכיתה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

התלמידה שיקרה – וראש המורה נערף-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

התלמידה שהובילה לעריפת ראשו של המורה שלה הודתה: שיקרתי.

בחודש אוקטובר האחרון נרצח המורה סמואל פאטי ברחוב בפריז, לאחר שמוסלמי קיצוני ערף את ראשו.

הצעיר שרצח את פאטי הושפע מקמפיין מקוון שהחל לאחר שתלמידה בת 13 סיפרה לאביה כי פאטי הציג בכיתה קריקטורות של הנביא מוחמד, וביקש מהתלמידים המוסלמים לעזוב את הכיתה זמן קצר לפני כן.

בעקבות זאת פתח האב בקמפיין מקוון נגד פאטי "האיסלמופוב" ופירסם סרטונים זועמים ברשתות החברתיות נגד המורה.

חלק מהסרטונים האלו הגיעו לעיניו של עבדולך אנזורוב בת ה-18 שהמתין למורה מחוץ לבית הספר וערף את ראשו כנקמה על הקריקטורות של הנביא מוחמד.

אלא שכעת הודתה הילדה בת ה-13 כי שיקרה לאביה וכי לא היתה כלל בכיתה כאשר המורה הציג את הקריקטורות של הנביא מוחמד, אך שמעה על כך מחברתה לכיתה.

במהלך החקירה התברר כי התלמידה הצעירה הושעתה מבית הספר ליומיים, יום אחד בלבד לפני שהמורה הציג את התמונות בפני הכיתה. היא הודתה בפני החוקרים כי חששה לספר לאביה על ההשעייה, ולכן בדתה את הסיפור כי נכחה בכיתה בעת שפאטי הציג את הקריקטורות של הנביא מוחמד וביקש מהתלמידים המוסלמים לצאת.

"לא ראיתי את הקריקטורות. זו הייתה ילדה בכיתה שלי שהראתה לי אותם. אם לא הייתי מספרת את זה לאבי, כל זה לא היה קורה וזה לא היה מתפשט כל כך מהר", אמרה התלמידה לשופט בבית המשפט נגד טרור.

למרות הודאתה כי שיקרה, עורך דינה דרש שלא להטיל עליה אחריות לרצח המורה ותלה את האשמה באביה. "זו ההתנהגות המופרזת של האב, שהקליט ופירסם סרטון המאשים את המורה, שהובילה לשרשרת האירועים הזו. הלקוחה שלי שיקרה, אבל גם אם זה היה נכון, התגובה של אביה הייתה לא מידתית לחלוטין", אמר עורך הדין, מבקו טאבולה.