תינוק. אילוסטרציה
תינוק. אילוסטרציה צילום: iStock

אם ישראל בשנים האחרונות מעצמה טכנולוגית. ועכשיו כבר כמעט כולם מחוסנים.. אז מה הדבר הבא..
באמת.. לעצור ילודה..שלא יהיה לנו צפוף פה פתאום חס וחלילה

ההמשך הישיר של כפירה בערכי ישראל ממשיכה במהירות ומגיעה עד ליסוד קיום והתפתחות העולם.
אל מול מצוות פרו ורבו ומלאו את הארץ, כערך בסיסי של הופעת חיים מתמדת בא שר החקלאות אלון שוסטר (כחול לבן) ומצווה חדל, דללו את הארץ.

כאמא לתשעה ילדים, מתוקים, מקסימים, שבד"כ מסבים לנו אושר ושמחה (חוץ מכשמורחים אודם על הקיר או חומוס על הארונות.. ועוד כמה תעלולי תינוקות ובוגרים...) אני לא מוכנה שלמישהו תהיה הזכות להתייחס לאפשרות שלי או של כל מי שמעוניינים ורוצים להוסיף ולהביא חיים לעולם.

זו ברכה ושפע שרק מוסיפה טוב. אף פעם מצבנו הכלכלי או המשפחתי לא נהיה גרוע כתוצאה מעוד ילד, או ילדה אלא בדיוק להיפך!

על-פי נתונים מחקריים, מבחינה דמוגרפית ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם באחוזי הילודה, או ציטוט מהויקיפדיה: " ישראל היא המדינה בעלת קצב גידול האוכלוסין המהיר ביותר מבין המדינות המפותחות.." היא דומה בגידול האוכלוסין שלה למדינות העולם השלישי, אך שלא כמותן ישראל היא מהמובילות בכלכלה העולמית, מבין המדינות המפותחות. כמובן.

זהו פלא, אפשר לומר אלוקי. ועדיין ממשיכה ויקיפדיה: "ישראל... אחת המדינות בעלות צפיפות האוכלוסין הגבוהה בעולם. עד 2040 צפויה ישראל להפוך למדינה הצפופה ביותר ב"OECD. ובאמת המצב עלול להדאיג... מה יהיה עם הפקקים? מה יהיה עם הצפיפות? ועם החנייה.. הו... זו באמת שאלה חשובה...

אולי נכווץ את הקיבוצים למגדלים? אולי נפסיק להביא מסתננים? אולי נפסיק לשלם ביטוח לאומי לבדואים שחיים בפוליגמיה בניגוד לחוק? (אלו אמירות גזעניות אצל שוסטר? אבל עצירת ילודה יהודית זה בסדר)
אז קודם כל אפשר להירגע.. היום הכל בזום, באינטרנט, ווירטואלי, מרחוק, מהבית.. אז לפחות שבבית תהיה לנו חברה..

ועכשיו ברצינות אפשר קודם כל ליישב את הנגב והגליל, את יהודה ושומרון...ובהקשר כללי צפיפות זו תחושה סובייקטיבית, המרחב האישי שלנו אינו "אובייקטיבי", יש מי שחדר פרטי ענק עושה לו סחרחורת וכשהוא נמצא יחד עם עוד הרבה אנשים בחדר קטן הוא מרגיש מוגן ועטוף, יש מי שגם בחדר פרטי ענק מרגיש חנוק וצפוף וכו'

כשעם ישראל עולה ומגיע אל הלב – אל בית המקדש אשר בירושלים, שלוש פעמים בשנה, והנה אנחנו הרי ערב פסח, היו עומדים צפופים ומשתחווים רווחים – מה קורה כאן האם זה נס ופלא?

מסבירים חז"ל – כשהציבור "עומדים" – כל אחד על דעותיו, עקרונותיו, בלי פשרות, גאווה עצמית – אז באמת צפוף. וכשמשתחווים – יש יחס של ענווה, הכלה ורצון ללכת זה לקראת זה – אז מרווח ונעים.

הצפיפות הגלובלית, עומס הפקקים הלאומי? העולמי? אני חושבת שזה כבר לא עניין שלנו...הקב"ה הרי אומר לנו פרו ורבו.. אז מתוך וודאות מוחלטת שיש מנהיג לעולם.. הוא כבר יעזור לנו למצוא גם לזה פתרון.

בימים אלו אנו מתכוננים לחג הפסח, בו זכינו לצאת ממצרים. אל מול גזרות פרעה על הילודה אנחנו רבינו והתעצמנו...