משחקי האולימפיאדה - ללא צופים זרים

לאחר ששקלו שלא לארח את המשחקים האולימפיים, החליטה ממשלת יפן להותיר את התחרות היוקרתית כסדרה אך לעיניי צופים מקומיים בלבד מחשש לכניסת מוטציות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

משחקי האולימפיאדה - ללא צופים זרים-ערוץ 7
אולימפיאדה בצל הקורונה. טוקיו, TOKYO
צילום: reuters

אולימפיאדת 2021 - לעיניי יפנים בלבד. על פי דיווחים שעולים בסוכניות הידיעות היפניות, ממשלת יפן החליטה לקיים את המשחקים האולימפיים בבירתה, טוקיו, לעיניי צופים יפנים בלבד וללא כניסת אוהדים זרים מחוץ ליפן.

אמנם ההחלטה עדיין לא רשמית, אך בסוכניות הידיעות אומרים כי מדובר בהחלטה סופית שאינה ניתנת לשינוי וכי אף לחץ בינלאומי לא יעזור לשנות זאת.

חששה של ממשלת יפן היא כי כניסת אוהדים זרים אל המדינה בכדי לצפות במשחקים האולימפיים שיתקיימו בטוקיו, עלולה להביא איתה להתפרצות גדולה של שלל מוטציות של נגיף הקורונה, זאת לאחר שרק לפני כשבועיים החלו במדינה במצבע חיסונים, הרבה אחרי ישראל.

בתחילה התחסנו צוותי הרפואה ביפן כאשר עד לתחילת המשחקים האולימפיים אמורים להתחסן אחוז ניכר של האוכלוסייה ביפן.

יש לציין כי הממשלה היפנית עמדה בלחץ אזרחים רבים שדרשו לבטל את קיום המשחקים האולימפיים במדינה, כאשר אלה חששו מכניסתם של ספורטאים ואוהדים והתפרצות נוספת של נגיף הקורונה במדינה בשל כך. כעת, אם הדיווחים נכונים, אזי שנמצאה הפשרה בנושא והמשחקים האולימפיים יתקיימו כמתוכנן בטוקיו שביפן, ב-23 ביולי, אך ללא אוהדים זרים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il