בני גנץ בפיקוד העורף: מפקדת אלון תהיה פה עוד הרבה זמן - אין מסיבות סיום

שר הביטחון קיים הערכת מצב עם בכירי צה''ל וביקש מאזרחי ישראל להקפיד על ההנחיות. "אם לא ננהג באחריות לא נחגוג את ליל הסדר ביחד".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

בני גנץ בפיקוד העורף: מפקדת אלון תהיה פה עוד הרבה זמן - אין מסיבות סיום-ערוץ 7
בני גנץ במפקדת אלון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (שלישי) במפקדת "אלון" בבסיס פיקוד העורף וקיים הערכת מצב, ביחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, מפקד מפקדת "אלון" אל"מ רלי מרגלית ובכירים נוספים.

בסיום הביקור אמר גנץ: "אני מסיים כאן הערכת מצב עם כלל גורמי מערכת הביטחון וצה"ל, פיקוד העורף באופן קונקרטי בתוך מפקדת אלון. מפקדת אלון תמשיך לפעול עוד תקופה ארוכה- ואם לא ננהג באחריות לא נחגוג את ליל הסדר ביחד. המאבק בקורונה לא תם, אין מסיבות סיום, יש עוד עבודה קשה ויסודית כדי שנוכל להיכנס לשגרת קורונה אמיתית.

''אני מזכיר שעוד לא טיפלנו בסוגיית שיקום מערכת החינוך והחזרת ימי הלימודים- פיקוד העורף הכין תוכנית נרחבת לסיוע במערכת החינוך ואנחנו נפעל כדי להחזיר לנוער ולילדי ישראל ימים בחופש הגדול, תוך פיצוי הולם למורים. אני בטוח שמורי ישראל ירתמו למען המשימה הלאומית והחברתית החשובה הזו", הוסיף גנץ.

בני גנץ באלביט
צילום: צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

בהמשך הגיע שר הביטחון לביקור בחברת אלביט מערכות ברחובות, יחד עם יו"ר מועצת המנהלים מיקי פדרמן, מנכ"ל ונשיא אלביט בצלאל (בוצי) מכליס ובכירים נוספים.

במהלך הביקור אמר השר גנץ: "התעשיות הביטחוניות בישראל ואלביט בפרט הן מהמובילות בעולם ומספקות חוסן ביטחוני וחוסן כלכלי. בעולם כולו השתמשו בתעשיות בתקופת הקורונה וגם אנחנו נפעל בכדי לחזק אותן, להקדים פרויקטים ולהגדיל ייצוא בכדי להיאבק באבטלה, בדגש על הפעילות בפריפריה".