ד"ר אלרעי פרייס: אם נשמור על ההנחיות, יהיה לנו פסח נורמלי

ד"ר שרון אלרעי-פרייס קוראת לציבור לגלות אחריות, ומבהירה כי מבצע החיסונים הגדול נותן את אותותיו בנתוני התחלואה והפטירות מקורונה

ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

ד"ר אלרעי פרייס: אם נשמור על ההנחיות, יהיה לנו פסח נורמלי-ערוץ 7
ד"ר שרון אלרעי פרייס
צילום: ערוץ 7

ד"ר שרון אלרעי פרייס, הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, ערכה אחר הצהריים (שלישי) תדרוך בנושא פתיחת המשק לפעילות עם תו ירוק, וקראה לכל מי שלא זכאי עדיין לתעודת מתחסן לגלות אחריות.

"הבסיס לפתיחה הרחבה של המשק הוא בסיס של אחריות אישית. אנחנו פותחים כי אנחנו יכולים להסתמך על החיסונים. אם אנשים ללא חיסון יתחילו להיכנס למקומות של תו ירוק עם התקהלויות של מאות אנשים, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיה", הזהירה.

לדבריה, "אנחנו עובדים במרץ לאפשר שבדיקות מהירות יזכו כניסה למקומות עם תו ירוק, כדי שאנשים שבחרו לא להתחסן או לא יכלו לעשות זאת יוכלו להיכנס אליהם".

ד"ר אלרעי-פרייס הדגישה כמה מצבה של ישראל השתפר בזכות מבצע החיסונים - ועקב העובדה שיש כבר 5 מיליון ישראלים שמחוסנים לפחות במנה אחת: "אנחנו רואים הבדל בין המאומתים לחולים קשה. מספר החולים שדווחו במצב קשה וקריטי כל יום בירידה. ממצב של 170 ליום, כיום ישנם בין 80-70 מטופלים חדשים מדי יום".

עוד הדגישה ד"ר אלרעי-פרייס כי כבר כמעט ואין מטופלים מעל גיל 60 שמחוברים למכונת לב-ריאה: "החלק של מטופלים מעל גיל 60 נעלם כמעט לגמרי, רוב מי שמחובר למכונת לב-ריאה הוא בין גיל 40 ל-60".

"גם מספר הנפטרים בירידה - זה נתון שמאוד מעודד אותנו, זה האפקט הגדול של החיסונים - ירידה בחולים הקשים ובתמותה. כל פטירה היא כואבת, אבל הכמויות הולכות ויורדות. זה שינוי בתמונת המגפה", הוסיפה.