ד"ר קידר לברדוגו: "מנסור עבאס הוא אח אידאולוגי לחמאס"

כחלק מסדרת השיחות לקהל הרחב של ארגון 'חזון לאומי – המרכז למנהיגות ציונית', נערכה אמש (שני) שיחת אחד על אחד בין המזרחן ד"ר מרדכי קידר והעיתונאי יעקב ברדוגו.

במהלך השיחה דנו השניים על השאלה האם הסכמי השלום ישפיעו על ערביי ישראל להצביע למפלגת הליכוד.

ד"ר קידר אמר כי לא הסכמי השלום השפיעו, אלא אינטרסים משותפים. "מי שעשה את השינוי כלפי הליכוד זה מנסור עבאס" אמר קידר. "מה שקרה עם מנסור עבאס זה לא שהוא פתאום נהיה ציוני או אוהב נתניהו, כי הוא לא. יש כאן מפגש אינטרסים. מנסור עבאס הוא אח אידאולוגי לחמאס, שניהם משתייכים לתנועת האחים המוסלמים העולמית. לחמאס יש מדינה בעזה, ותנועת האחים המוסלמים העולמית תומכת במדינת עזה".

לדבריו, "אם השמאל יעלה בישראל הוא יחזק את אבו מאזן, ומה שעלול לקרות זה שיהיו לחצים מצד ישראל על חמאס לוותר על השלטון בעזה כדי לחבר מחדש את עזה עם יהודה ושומרון כמו שהשמאל הישראלי רוצה. מצד שני, הימין הישראלי שמגולם במדיניות של ממשלת נתניהו רוצה להפריד את עזה מיהודה ושומרון, גם במחיר שחמאס ישלטו בעזה. זה מפגש האינטרסים בין הימין הישראלי למנסור עבאס".

מנגד השיב ברדוגו כי "דווקא מהשיחות שלי עם הרבה מאוד ערביי ישראלים אני מזהה פתיחות לעולם הישראלי בעקבות הסכמי השלום. הם נותנים להם תחושה של שותפות ושהם יכולים יזמים".

במהלך השיחה הזכיר ברדוגו כי ישנם ציבורים גדולים בחברה הערבית המנסים להתחבר להוויה הישראלית על ידי הצבעה למפלגה ציונית כדוגמת ש"ס והליכוד.

על כך השיב קידר כי "המצב במדינה הוא זה שהימין בשלטון, ולכן הם צריכים להחליט האם לשבת באופוזיציה ורק לצעוק, או להצטרף לקבוצה ששולטת ולהשפיע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו