תמריץ לרשויות עם שיעור מתחסנים גבוה של בני 50 ויותר

משרד הפנים גיבש מודל תקצוב בסך 15 מיליון שקלים, שמתוכם 5 מיליון יחולקו להתארגנות הרשויות. תקופת המבצע: עשרה ימים בלבד.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשפ"א

תמריץ לרשויות עם שיעור מתחסנים גבוה של בני 50 ויותר-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המבצע הלאומי לעידוד התחסנות נגד נגיף קורונה בקרב בני 50 פלוס יצא לדרך.

העיתון 'ישראל היום' מדווח כי במסגרת מאמצי הממשלה ובהנחיית ראש הממשלה, משרד הפנים בשיתוף מרכזי השלטון המקומי והאזורי, פיקוד העורף, משרד הבריאות, משרד האוצר וצוות "מגן ישראל" בנו מודל לתמרוץ רשויות מקומיות להרחבת מעגל המתחסנים בקרב בני 50 פלוס, שלא התחסנו עד כה במנה הראשונה נגד קורונה ושאינם נכללים בקבוצת המחלימים.

במשרד הפנים גיבשו בימים האחרונים את מודל תקצוב המבצע, שלו הוקצו בשלב זה 15 מיליון שקלים, ומתוכם 5 מיליוני שקלים יחולקו להתארגנות הרשות המקומית למבצע החיסונים. למענק זה תהיינה זכאיות רק רשויות שמקבלות מענק איזון, שאוכלוסיית הלא מתחסנים אצלן, נכון למועד תחילת המבצע, גדולה מ-500 תושבים או מהווה לכל הפחות 5% מסך התושבים.

המודל מתחשב גם בגודל האוכלוסייה ברשות. מענק ההתארגנות יוכל לשמש לפעולות שנועדו לקדם את מבצע החיסונים, וכוללות, בין השאר, הקמת מרכז שליטה ייעודי בנושא החיסונים עם פיקוד העורף, מד"א, קופות החולים ונציגי המנהיגות המקומית.

כמו כן, ייעשה שימוש בתקציב לטובת הסעת תושבים, קידום הסברה ממוקדת ומותאמת, רכישת ציוד, הפעלת אופרציות מקומיות להגברת הנגישות של החיסונים, הפעלת מתנדבים וגופי חברה אזרחית, הפקת אירועים, הפעלת מוקדנים וביצוע סקרים. כל רשות מקומית תבנה תוכנית ממוקדת לפעילותה למימוש המטרה ותעבוד בנושא מול מחוז משרד הפנים ופיקוד העורף. 10 מיליון השקלים הנותרים יוקצו למענק תמרוץ לרשויות מקומיות בהתאם להישגים.

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אני מאמין ביכולתן של הרשויות המקומיות להמריץ ולעודד את תושביהן להתחסן מפני קורונה, כפי שהצליחו להעלות את כמות הבדיקות".