פתקי הצבעה. ארכיון
פתקי הצבעה. ארכיוןצילום: פלאש 90

הבחירות לכנסת ה־24 יצאו לדרך הערב בשעה 22:00 (שעון ישראל) אז יצביע השגריר הישראלי בניו זילנד רן יעקובי ויפתח את ההצבעה בנציגויות ישראל ברחבי העולם.

אגב, חוץ מיעקובי יש בניו זילנד בסך הכל שמונה בעלי זכות בחירה ישראלים.

מחר, יהיה היום המרכזי של מבצע ההצבעה בנציגויות וייפתחו 103 קלפיות בכ-100 שגרירויות וקונסוליות ברחבי העולם שבהן יוכלו להצביע כ-4,000 בעלי זכות הצבעה.

לראשונה תיפתח קלפי הצבעה בשלוש מדינות עימן כוננה ישראל קשרים דיפלומטיים בשנה האחרונה - מרוקו, איחוד האמירויות ודובאי. בבחריין הייתה אמורה להיפתח קלפי אך היא לא תופעל משום שצוות הנציגות שוהה בימים אלה בישראל.

בקונסוליה הכללית בניו יורק יפתחו שלוש קלפיות עבור 550 בעלי זכות בחירה, והיא הנציגות בה מספר בעלי זכות הבחירה הוא הגבוה ביותר. לעומת זאת, ברפובליקה הדומיניקנית יש 4 בעלי זכות בחירה, והיא הנציגות בה מספר בעלי זכות הבחירה הוא הנמוך ביותר.

הבחירות יסתיימו מחרתיים בשעה 6:00 בהצבעה בקלפיות בנציגויות לוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו.

במהלך היממה האחרונה יופעל מרכז שליטה בוועדת הבחירות המרכזית, לצורך מתן מענה ומעקב על מועדי פתיחה וסגירה של הקלפיות בנציגויות ישראל בחו"ל.

עם סיום ההצבעה בחו"ל, יסוכמו וידווחו אירועים חריגים למנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס.

כמו כן, ישוקללו אחוזי ההצבעה בנציגויות השונות. בשל מגבלות ההטסה, נוכח הסגר האווירי, ועדת הבחירות המרכזית דאגה לאישורים מיוחדים הנוגעים לשינוע הקלפיות, כך שהקלפיות יגיעו ויוחזרו ארצה בתום ההצבעה בנציגויות השונות.

עם הגעתן של הקלפיות ארצה, הן ירוכזו בדואר הדיפלומטי במשרד החוץ ומשם הן יועברו תחת אבטחת קב"ט ועדת הבחירות המרכזית, לחדר הביטחון של וועדת הבחירות בכנסת.

ספירת הקולות של מצביעי חו"ל תתבצע במוצאי יום הבחירות.